Fotowoltaika nie tylko dla właścicieli domów. Teraz można ją zainstalować również na balkonie

Wzrasta zainteresowanie fotowoltaiką. I nic w tym dziwnego, ceny prądu rosną, a grubość portfela niekoniecznie, dlatego tego typu rozwiązania rozważa wiele osób. Okazuje się, że nie są one tylko dla posiadaczy domów. Mieszkańcy bloków również mogą z nich skorzystać.

Panele fotowoltaiczne w Polsce jeszcze nie są tak popularne, jak by mogły. Jednak obecnie takie rozwiązanie zyskuje na wartości, w dobre inflacji i szalejącej drożyzny, a także ze względu na ekologię, warto się nimi zainteresować. I to niezależnie od lokum, jakim dysponujemy.

Zobacz też: Top 5 wentylatorów domowych do 120 zł. Te modele z Biedronki i Lidla zmieszczą się wszędzie. Są małe i poręczne

Wynajmujący i właściciele mieszkań mają powody do radości. Panele dla wszystkich

Panele fotowoltaiczne zazwyczaj montowano na dachu lub w ogrodzie, dlatego mieszkańcu bloków mogli o nich jedynie pomarzyć. Przez to rynek foto tracił wielu potencjalnych klientów, zatem kwestią czasu było znalezienie rozwiązań dedykowanych balkonom. W tym momencie pewnie pojawia się pytanie, czy warto instalować je wynajmowanym mieszkaniu, czy też jeśli rozważamy kiedyś przeprowadzkę? Otóż można i warto, ponieważ takie panele mogą przemieszczać się razem z nami.- Dzięki temu możemy zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy.

Zobacz też: Wyjątkowa roślinna dekoracja do łazienki. Nie wymaga żadnej pielęgnacji i zachowuje swój piękny wygląd na długo

Prosty montaż i demontaż. Te panele są wręcz mobilne

Panele fotowoltaiczne zamontowane na balkonie pozwalają na wykorzystanie przestrzeni, której nie wykorzystujemy. Można je umieścić przy oknie lub na balustradzie, albo daszku. Producenci zapewniają, ze montaż jest banalnie łatwy i możemy go wykonać zupełnie samodzielnie, a w ten sposób tniemy koszta na wynajmowanie specjalistów do montażu. Później wystarczy wetknąć wtyczkę do gniazda, co oznacza, że panel możemy zabrać ze sobą do innego mieszkania. Według danych z rynku niemieckiego, cena oscyluje wokół 1000 euro, czyli niecałe 4,5 tys. zł.

Zobacz też: Soczyste jak owoc, piękne i wyraziste. Ten kolor paznokci to HIT na upalną połowę lata

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.