Ta przyprawa postawi pelargonie na nogi. Prosty domowy oprysk, po którym będą kwitły jak szalone

Lipiec i sierpień to czas, kiedy to musimy zadbać o intensywne podlewanie pelargonii. Inaczej nie będziemy mogli cieszyć się kwiatami. Warto pamiętać, ze brak równowagi w składnikach odżywczych może dać odwrotny efekt. Ten domowy oprysk poprawi kwitnienie pelargonii.

Pelargonie to jedne z najpopularniejszych roślin balkonowych. Nie tylko ze względu na piękne kwiaty, ale również małe potrzeby. To ten typ kwiatów, które świetnie znoszą duże nasłonecznienie, a także mogą przetrwać chwilowe przesuszenie. O jednej rzeczy jednak nie możemy zapomnieć, a jest nim nawożenie. Bez niego pelargonie, nie będą kwitnąć. Jednak możemy też doprowadzić do innego efektu.

Zobacz też: Masz dosyć wścibskich sąsiadów i wiatru na balkonie? Praktyczne rozwiązanie na ten problem w Biedronce za 49 zł

Równowaga w nawożeniu jest bardzo ważna. Potas i azot

Zarówno przelanie, jak i przesuszenie są stresem dla rośliny, przez co mogą zaprzestać wzrostu, ale nie tylko to jest ważne. Proces kwitnienia dla rośliny ozdobnej w doniczce to duży wysiłek energetyczny, dlatego potrzebuje intensywnego nawożenia, ażeby wytwarzać nowe pąki.  Lipiec i sierpień to czas, kiedy to pelargonie wymagają szczególnie intensywnego nawożenia, nawet raz w tygodniu. Trzeba jednak uważać, czym nawozimy pelargonie, ponieważ równowaga składników mineralnych jest niezwykle ważna.  Zbyt duża ilość azotu może poskutkować tym, że pelargonia doczeka się pięknych zielonych liści, a małej ilości kwiatów.

Dodatkowo roślina będzie miała tendencję do zapadania na choroby grzybowe. Ważnym pierwiastkiem dla pelargonii jest potas, dlatego uważa się, że oprócz specjalistycznego nawozu do roślin kwitnących, to znakomicie sprawdzi się nawóz do pomidorów, a także kiszonka ze skórek banana. Jest jeszcze jeden domowy sposób, z popularnej przyprawy.


Zobacz też: Nadchodzi nowy podatek od mieszkań sięgający nawet kilku tysięcy złotych. Kogo będzie dotyczył?

Domowy oprysk do pelargonii. Będą kwitły jak szalone

 Na kwitnienie pelargonii świetnie działa powszechnie znany imbir. Zawiera szereg składników, które pobudzają kwitnienie. Wystarczy pokroić kawałek imbiru i zblendować dokładnie z 1 litrem wody. Później odsądzamy płyn przez sito, przelewamy do spryskiwacza. Oprysk należy wykonać wieczorem, ponieważ mokre liście w ciągu dnia mogą doprowadzić do oparzeń słonecznych. Oprysk możemy powtarzać co tydzień. 


Zobacz też: Barbara Palvin i Dylan Sprouse wzięli ślub. "Od burgerów, do ołtarza". Zachwycająca suknia zrobiła furorę

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.