Dodają wnętrzom ciepła i uwielbiały je nasze babcie. Trend z ubiegłych lat powrócił do naszych domów

Moda na wszystko co vintage obecnie króluje. Do naszych domów powróciły nie tylko mebele z ubiegłych lat, ale także urocze dodatki. Dzięki miłości do ciepłych i romantycznych wnętrz powróciła moda na ukochane przez nasze babcie zazdrostki, które ponownie zawieszamy na naszych oknach.

Chłodne i nowoczesne wnętrza powoli wychodzą z mody. Teraz powrócił trend na style, które kojarzą się z domowym ciepłem, jak chociażby styl rustykalny, czy angielski styl cottage. Domowe ciepło najlepiej teraz łączyć ze stylem vintage, a tym samym odkopywać stare trendy. Tak stało się ukochaną przez nasze babcie zazdrostką, która na nowo powróciła do naszych domów.

Powrót zazdrostek

Zazdrostki to delikatne, lekkie i krótkie przysłony do naszych okien. Najczęściej są one w formie firanek lub zasłonek. Ten zapomniany element wystroju jest dziś chętnie wykorzystywany przy aranżacji wnętrz, bowiem sprawia, że pomieszczenie wygląda dużo przytulniej i zyskuje sielankowy charakter. 

Przeczytaj także: Te szklane dekoracje były symbolem designu PRL-u. Teraz powracają do łask

Tym, co wyróżnia te firanki, to fakt, że montuje się je mniej więcej w połowie okna. Z tego właśnie powodu najlepiej sprawdzą się one w kuchni. Zazdrostki stanowią idealny dodatek do wnętrz urządzonych w stylu rustykalnym, który charakteryzuje się ciepłem i swobodną domową atmosferą. 

Przytulny wystrój wnętrza doskonale będą budować właśnie sielskie zazdrostki okienne. Delikatne zasłonki warto łączyć z innym elementem wystroju okna – lambrekinami, które wiesza się na karniszu. Zaaranżowane w ten sposób okno prezentuje się wyjątkowo przytulnie i będzie świetnie uzupełniać rustykalne wnętrze kuchni. Jeżeli chcesz wiedzieć, jakie inne dodatki z ubiegłych lat są aktualnie modne, koniecznie przeczytaj artykuł, który znajdziesz tutaj.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.