Te rośliny lepiej mieć w domu. Pięknie wyglądają, a ich popularność sięga starożytności

Są takie rośliny, które nie tylko sprawią, że nasze wnętrze będzie wyglądać pięknie, ale przynoszą także szczęście. Są łatwe w uprawie, a ich tajemnicze właściwości znane są w danych kulturach od wieków.

Roślina, która pięknie wygląda, a dodatkowo chroni twój dom? Brzmi nieprawdopodobnie - a jednak! Niektóre przynoszą szczęście, inne chronią gospodarzy. Na jakie rośliny postawić, aby w domu panowała dobra atmosfera? Oto lista roślin o wyjątkowych właściwościach.

1. Bluszcz 

Bluszcz uważany jest za roślinę prozdrowotną, ponieważ potrafi on oczyścić powietrze z toksyn, dlatego posiadanie go w mieszkaniu może mieć zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Co więcej, wierzono kiedyś, że bluszcz trzymany przy wejściu do domu oczyszcza odwiedzających domostwo gości ze złych intencji. W Wielkiej Brytanii bluszcz uważa się za symbol długowieczności i wierności, dlatego bardzo często wykorzystuje się go jako element ślubnej dekoracji

2. Sansewieria 

Sansewieria jest symbolem otwartości umysłu oraz kreatywności. W wyjątkowe właściwości rośliny wierzyli już pradawni Chińczycy, według których roślina ta miała chronić mieszkańców domostwa. Z tego właśnie powodu, podobnie jak bluszcz, należy ustawić ją blisko wejścia, aby odpychała negatywną energię i chroniła przed nieszczęściami. Co więcej, sansewieria ma ponoć także zdolności przyciągania pieniędzy!

Czytaj także: Ten kwiat nie tylko pięknie wygląda, ale ma też właściwości lecznicze. Jak go pielęgnować w ogrodzie?

3. Skrzydłokwiat 

Skrzydłokwiat to chyba najlepsza roślina do uprawiania w domu. Lista jej zalet jest długa - nie tylko ma atrakcyjny wygląd, niskie wymagania i łatwo się ją pielęgnuje, lecz znane są także jej właściwości zdrowotne. Uważana jest za symbol odrodzenia, dlatego poleca się ją wręczać każdemu, kto przeżywa bolesną stratę, bowiem wnosi do naszego życia miłość, harmonię i rozwagę. 

4. Monstera

Ta nieprawdopodobnie popularna roślina również ma wyjątkowe właściwości. W starożytnych Chinach uważano, że gwarantuje ona długowieczność, szczęście, pieniądze oraz wysoki status społeczny, a co więcej wspomaga realizację wszelkich planów i pomysłów. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.