Rośliny "zatrzymane w czasie". Nie wymagają żadnej pielęgnacji, a wyglądają cudownie

Pięknie wyglądające, wiecznie zielone rośliny, niewymagające żadnej pielęgnacji, czy to w ogóle możliwe? Otóż tak! Rośliny te nazywane są roślinami stabilizowanymi i stanowią one doskonałą alternatywę dla prawdziwych roślin.

Na czym polega stabilizacja roślin?

Stabilizacja roślin to proces konserwacji wywodzący się z Japonii i Korei Południowej. W procesie tym woda i soki znajdujące się wewnątrz danej rośliny zastępowane są specjalną substancją (gliceryną), która pozwala zachować dłuższą żywotność i efektowny wygląd. Stabilizacja przeprowadzana jest w apogeum kwitnienia danej rośliny, dzięki czemu prezentuje się ona cały czas świeżo i estetycznie. Do specjalnych roztworów mogą być również dodawane odpowiednie barwniki sprawiające, że rośliny nie blakną, a wręcz mają cały czas intensywne kolory.

Czytaj też: Drobna, ale efektowna smagliczka to kwiat idealny na balkon. Jej piękny zapach poczują nawet sąsiedzi

Brak konieczności pielęgnacji jako główna zaleta roślin stabilizowanych

Rośliny stabilizowane nie są ani prawdziwe, ani sztuczne. Jest to coś pomiędzy tymi dwoma rodzajami. Dzięki temu nie wymagają one zaawansowanej pielęgnacji, a wyglądają przepięknie i stanowią doskonałą dekorację wnętrza. Rośliny stabilizowane są idealną opcją dla osób, które chcą mieć w domu naturalnie wyglądające rośliny, ale nie mają czasu na ich pielęgnację. Te warianty nie wymagają podlewania, a mimo to zachowują świetną kondycję przez długi czas. Nie trzeba ich również nawozić, przycinać ani wystawiać na światło dzienne.

Ściany zieleni z roślin stabilizowanych

Rośliny stabilizowane często wykorzystywane są do tworzenia dekoracyjnych ścian zieleni. Dzięki temu rodzajowi roślin ściany te można wykonać w dowolnym miejscu w domu. Wówczas nie trzeba martwić się zapewnieniem odpowiedniego dostępu światła czy właściwego dla danej rośliny poziomu wilgotności. Dekoracja ta nadaje wnętrzu naturalnego charakteru.

Czytaj też: 3 modne marynarki, które warto mieć w szafie latem 2023. Podkręcą każdą stylizację

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.