Są modne, piękne i nadają wnętrzu charakteru. Te cudowne rośliny kupisz za grosze w IKEA

Rośliny nadają naszym wnętrzom dobrej energii, jak również wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie. Oprócz tego, pięknie wyglądają, a nasze pomieszcenie zyskuje dzięki nim wyjątkowy charakter. Właśnie dlatego warto wybrać się do sklepu, aby zaopatrzyć się w pasującą do nas roślinę. Najpiękniejsze znajdziemy teraz w ofercie sklepu Ikea.

Jeżeli poszukujesz rośliny do swojego domu, a nie wiesz na którą się zdecydować, to koniecznie zajrzyj na stronę sklepu Ikea. Znajdziesz tam naprawdę ciekawe i modne rośliny, które odmienią twoje wnętrze. Oto najpiękniejsze z nich, które znajdziesz w ofercie sklepu. 

1. Palma Areka

Palmy to teraz nieprawdopodobnie modne rośliny, które sprawdzą się w każdym wnętrzu. Palma Areka pochodząca z Madagaskaru, nazywana jest czasami palmą motylkową ze względu na kształt swoich liści. Roślina ta sprawdzi się doskonale szczególnie latem, bowiem świetnie nawilża powietrze. Kolejną jej zaletą jest fakt iż poprawia ona samopoczucie. Należy pamiętać jednak o odpowiedniej pielęgnacji. Palma nie może stać w bezpośrednim słońcu, bowiem jest bardzo wrażliwa na przesuszenie. Najlepszą temperaturą będzie dla niej 15°C.

2.Strelitzia   

Strelitzia to wytrzymała i łatwa w pielęgnacji roślina, niewymagająca zbytniej pielęgnacji. Pochodzi z Afryki Południowej i dlatego lubi bardzo słoneczne pomieszczenia i jest wrażliwa na niskie temperatury (minimalna temperatura to 15°C). Strelitzia jest niezwykle modna i stylowa. Z całą pewnością odmieni twoje wnętrze.

Rośliny oferta IkeaRośliny oferta Ikea Ikea

3. Monstera 

Monstera to obecnie chyba najpopularniejsza roślina do mieszkań. Z pewnością najbardziej instagramowa. Za jej popularność odpowiada nie tylko designerski wygląd, ale także fakt, że jest łatwa w pielęgnacji. Co więcej jest bardzo wytrzymała. Jedyne o czym należy pamiętać jest to, aby ustawiać ją w jasnym miejscu, lecz nigdy nie w bezpośrednim słońcu. 

Czytaj także: Krzew z tymi dużymi kwiatami to cud natury. Wygląda egzotycznie i zachwyca barwami

4. Magnolia 

Magnolia to roślina pochodząca z Chin, która zachwyci was pięknym wyglądem. Co więcej, jest bardzo wytrzymała i prosta w pielęgnacji. Chińczycy wierzą, że wprowadza ona do mieszkań ład i harmonię.  

Rośliny w ofercie IkeaRośliny w ofercie Ikea Ikea


 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.