Ta domowa odżywka do papryki znacząco zwiększy plony i doda jej wigoru. Wystarczy wymieszać

Na tym etapie rozwoju nawożenie warzyw to podstawa uzyskania sowitych plonów, ale nie tylko. Nawożenie to również sposób na wzmacnianie odporności. Pewien domowy możemy przygotować ze składnika prosto z szafki kuchennej.

Bez odpowiedniego nawożenia trudno będzie nam doczekać się obfitych roślin z przydomowej uprawy warzyw. Wiele osób chce jednak uniknąć środków chemicznych i prowadzić uprawy zgodzie z naturą, a wręcz dawnymi sposobami sprawdzonymi przez przodków. Jednym z nich są domowej roboty nawozy, które są banalnie proste w przygotowaniu, a niezwykle skuteczne. 

Zobacz też: Ten styl nigdy nie wychodzi z mody. Minimalistyczny, funkcjonalny i designerski

Czego potrzebuje papryka? Uważnego podlewania i nawożenia

Gdy tylko zaobserwujemy na naszych sadzonkach pomidorów i papryk pączki kwiatów, należy rozpocząć skrupulatne nawożenie. To duży wysiłek energetyczny dla roślin, dlatego musimy je wspomagać. O ile wcześniej potrzebowały one azotu, to w okresie kwitnienia bardziej potasu i fosforu. Jeśli korzystamy z gotowych nawozów mineralnych, to należy ściśle przestrzegać informacji od producenta i przestrzegać częstotliwości nawożenia, ponieważ nadmiar pierwiastków również może być szkodliwy. Nieco łatwiej jest z nawozami domowej roboty. Ten poniżej podziała szczególnie zbawiennie na paprykę.

Zobacz też: Jedna rzecz, a sprawia, że wnętrze wygląda przytulnie. Najpiękniejsze propozycje z Zara Home i Ikea

Domowy nawóz do papryki. Odżywi i ochroni

Mleko zdecydowanie poprawia wzrost i kwitnienie warzyw, a przy tym dzięki temu mają one więcej smaku. Popularny jest też oprysk z mleka, ponieważ większość owadów nie trawi laktozy, dlatego omijają sadzonki z daleka.  Aby przygotować nawóz, należy 1 litr mleka wlać go do wiadra wypełnionego letnią wodą i wymieszać. Podlewamy wieczorem, wykorzystując pół litra nawozu na jeden krzak.

Zobacz też: Moda z lat 2000. powraca jak bumerang. Dla jednych to nowy trend, a dla innych nostalgiczny kicz

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.