Trudno o bardziej zaskakujący trend wnętrzarski. Nowoczesny hellenizm podbija Pinteresta

Moda zatacza koło, ale design i architektura wnętrz również. Często mówi się, że wracamy do przeszłości, interpretując ją na nowo, ale powrotu do tak zamierzchłej epoki chyba nikt się nie spodziewał. Jak wygląda nowy hellenizm?

W tym sezonie mocno inspirujemy się designem z okresu PRL-u, a także futuryzmem z lat 60. Nic w tym dziwnego, często powracamy do tego, co niegdyś świetnie się sprawdziło i zachwyciło wiele osób. Jest jeszcze jeden trend, który również jest powrotem do przeszłości, jednak więcej niż zamierzchłej. Według wyszukiwań Pinteresta coraz większym zainteresowaniem cieszy się nowa wersja hellenizmu. 

Zobacz też: Jedna rzecz, a sprawia, że wnętrze wygląda przytulnie. Najpiękniejsze propozycje z Zara Home i Ikea

Wnętrze pełne dostojnego spokoju. Hellenizm odpowiada na potrzeby

Po pokoleniu Z można wiele się spodziewać, ale zachwyt nad hellenizmem wręcz zaskakuje. Jeśli jednak się zastanowimy, to ma to głęboki sens. Funkcjonując w zabieganym świecie, w domu chcemy poczuć się jak w spokojnej oazie, która służy relaksowi i regeneracji. Hellenizm to czas specyficznego minimalizmu z dekoracyjnymi elementami, które nie można pomylić z niczym innym.

W aranżacji wnętrz oznacza to jasną kolorystykę, czyli biel, beż i szarość, z elementami złota. Antyczna estetyka to także sztukateria i ornamenty na ścianach, piękne ozdobne drzwi, a także płaskorzeźby. Kwintesencją stylu będzie subtelna kanapa na ozdobnych nóżkach i szezlong. 

Styl hellenistyczny to kwintesencja klasy. Co na to pokolenie Z?

Fascynacja hellenizmem przejawia się poprzez szczególne dodatki i dekoracje, gipsowe popiersia i tace, a także złote i miedziane żyrandole, marmurowe wazony. Wiele osób decyduje się także na tapety z wizerunkiem Wenus lub starożytnych wojowników. Jednak w wersji pokolenia Z styl hellenistyczny ewoluuje i nic nie stoi na przeszkodzie, ażeby rzeźby o kolumny nabrały mocnych kolorów i różnych wariacji.

Zobacz też: Ten jeden składnik ukoi i złagodzi skórę. Prawdziwa perełka domowej pielęgnacji

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.