Królowały w latach 60., potem zniknęły na długo. Takie sprzęty dodadzą kuchni wyrazistości

Kolorowe AGD zniknęło nam z oczu na długo. Ten jakże popularny w latach 60. w USA trend teraz powraca z pełną mocą. Wygląda zjawiskowo i ożywi każdą kuchnię. Wystarczy spojrzeć na te aranżacje.

W Polsce niekoniecznie przepadaliśmy za kolorowymi sprzętami do kuchni, za to w latach 60. i 70, królowały one w Stanach Zjednoczonych. Czerwone czy zielone lodówki nikogo nie dziwiły, a wyglądały zjawiskowo. Teraz doceniamy to również u nas.

Zobacz też: Nie tylko ozdoba. Ta roślina odstrasza komary i wydziela relaksujący zapach

Nie bój się koloru. Kuchnia nabierze rumieńców

W polskich warunkach byliśmy nieco bardziej zachowawczy, nasze sprzęty AGD były albo białe, albo stalowe, często niektóre też w zabudowie, ażeby idealnie wtopiły się w styl mebli. Teraz jednak zaczynamy patrzeć na nie inaczej, kuchenne sprzęty również mogą upiększać aranżację, dlatego coraz to popularniejsze są te w stylu vintage i w pastelowych kolorach. Są świetną alternatywą dla tradycyjnej bieli, a przy tym wciąż bardzo uniwersalne.

Wszystkie kolory tęczy. Dużo vintage uroku

Jednak nie tylko, bo czerwień także ma się całkiem dobrze. Znakomicie ożywi przestrzeń utrzymaną w jasnych kolorach.

Jeśli lodówka to dla nas za dużo, to wystarczy postawić na mniejsze akcenty, które również będą wyróżniać się retro designem.

Jeśli lodówka to dla nas za dużo, to wystarczy postawić na mniejsze akcenty, które również będą wyróżniać się retro designem.

Mówiąc o kolorowym AGD, najczęściej myślimy o małych sprzętach i lodówkach. Kolorowe kuchenki należą do rzadkości, jednak kultowa marca Falcon od lat produkuje jedyne w swoim rodzaju kuchnie, w wielu intensywnych kolorach. To obiekt westchnień wielu osób, jednak ceny do niskich nie należą.

Kolorowe AGD pasuje zarówno do kuchni nowoczesnych jak i minimalistycznych, a także również tylko w stylu rustykalnym lub vintage. 

Zobacz też: Te sukienki z Reserved to odzwierciedlenie stylu Kate Middleton. Są zwiewne, lekkie i wygodne

Więcej o:
Copyright © Agora SA