Akcesoria dla pupili. Transportery i kosze na rower umożliwią wspólną aktywność opiekunom i czworonogom!

Jeśli jesteś miłośnikiem aktywności na świeżym powietrzu i chciałbyś zabrać swojego pupila w podróż, to transportery i kosze na rower są idealnymi rozwiązaniami dla ciebie i twojego czworonożnego przyjaciela. Sprawdź także inne przydatne akcesoria dla zwierząt, takie jak stylowe legowiska i domki czy drapaki.

Te akcesoria to must have. Mata chłodząca pomoże przetrwać upały

Akcesoria dla zwierzątAkcesoria dla zwierząt Fot. Erli

Akcesoria dla pupili: transportery i kosze na rower

Transportery i kosze na rower to niezwykle przydatne akcesoria dla pupili, umożliwiające wygodny i bezpieczny transport zwierząt podczas podróży. Kosze na rower pozwalają na zabranie swojego czworonoga w podróż. To świetna opcja dla psów, które cieszą się aktywnością na świeżym powietrzu. Kosze są zazwyczaj montowane z przodu lub z tyłu roweru i wyposażone w zabezpieczenia, które zapobiegają wypadnięciu pupila podczas jazdy. Ważne jest, aby wybierać akcesoria odpowiednie do wielkości i wagi zwierząt, zapewniając im komfort i bezpieczeństwo podczas podróży. Przed zakupem warto sprawdzić maksymalne obciążenie i wymiary akcesoriów, aby upewnić się, że będą odpowiednie dla naszego pupila.

Transportery dla zwierzątTransportery dla zwierząt fot. Erli

Akcesoria dla pupili: legowiska i domki dla zwierząt

Legowiska i domki dla zwierząt to nie tylko komfortowe miejsca do odpoczynku, ale także ważny element zapewnienia pupilom poczucia bezpieczeństwa i posiadania swojego prywatnego miejsca. Dla kotów i psów są to szczególnie istotne akcesoria, które pozwalają im spędzać czas w spokojnym i przytulnym otoczeniu. Dostępne legowiska dla zwierząt są różnych kształtów i rozmiarów, co pozwala dopasować je do potrzeb i preferencji naszego przyjaciela. Domki dla zwierząt zapewniają  schronienie, co jest szczególnie ważne dla kotów, które z natury lubią się chować.

LegowiskaLegowiska fot. Erli

Akcesoria dla pupili: drapaki dla kotów

Drapanie jest podstawową czynnością kotów, którą wykonują systematycznie każdego dnia. Służy nie tylko do ścierania pazurów, czy przeciągania się, ale również do komunikacji. Dlatego nie należy kotom zabraniać drapania ani go ograniczać, ponieważ może to prowadzić do zaburzeń behawioralnych wynikających m.in. z frustracji, która powstanie w wyniku blokowania pierwotnych kocich potrzeb.

Drapanie pełni kilka podstawowych funkcji, takich jak:

  • Komunikacja międzygatunkowa - koty, drapiąc powierzchnie, zostawiają zapach, który informuje o przynależności terenu.
  • Komunikacja pozagatunkowa - często w ten sposób koty zwracają na siebie naszą uwagę, np. wyrażają chęć zabawy.
  • Dbanie o pazury - podczas drapania pazury nie tylko się ścierają, ale również gubią zestarzałą powłokę ochronną.
  • Rozciąganie mięśni i ścięgien.
  • Rozładowywanie stresu.

Drapaki dla kotówDrapaki dla kotów fot. Erli

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.