Ta torebeczka odstraszy mole na długo. Nie tylko praktyczna, ale i pięknie pachnie

Mole spożywcze i odzieżowe to prawdziwy problem. Mogą zdziesiątkować naszą kuchnię i szafę, a skutki ich działań są nieodwracalne. Jest pewien domowy sposób, który ma całkiem przyjemne efekty uboczne.

Obecnie nasze kuchnie atakują muszki owocówki. W ich przypadku problem mogą nasilić pewne nasze zaniedbania np. pozostawienie owoców na blatach w kuchni. Słodki zapach bardzo je przyciąga. W przypadku moli spożywczych jest nieco inaczej, możemy je nieświadomie sprowadzić, za to wcześniej warto zminimalizować ryzyko strat. Jak to zrobić?

Skąd się biorą mole spożywcze i ubraniowe? Trudno ich uniknąć

Mole spożywcze najczęściej przynosimy do domu w sypkich produktach, zatem w zupełnej niewiedzy. Często pojawiają się w marketach, uwielbiają żerować w mąkach, kaszach, płatkach owsianych, orzechach  itp. Łatwo je przeoczyć, a jeśli przechowujemy żywność w papierowych i foliowych torebkach to równie łatwo o rozprzestrzenienie, ponieważ mole bez trudu przegryzają tego typu powłoki. Dlatego też warto wyposażyć się szklane szczelnie zamykane pojemniki.

Nawet jeśli w naszej kuchni pojawią się mole, to utrudnimy im dostęp do innych produktów. Gdy zauważymy je już w jakiejś żywności, to niestety nadaje się ona tylko do wyrzucenia. Mole ubraniowe do domu przedostają się poprzez otwarte okna, szyby wentylacyjne, klatkę schodową i balkon. Zjadają ubrania w ekspresowym tempie, a powstałe dziury trudno naprawić. W tym przypadku jest już trudniej, bowiem ciężko nam będzie zabezpieczyć szafę. Świetnym środkiem zaradczym będą aromatyczne torebki z lawendy.

Zobacz też: Biedronka wyprzedaje! Namiot na plażę za jedyne 57 złotych. Ochroni cię przed słońcem i wzrokiem plażowiczów

Domowy sposób na mole. Nie znoszą one zapachu lawendy

Świetnym sposobem na mole są gotowe pułapki w postaci lepiących plastrów. Jednak możemy też z góry zniechęcić je do zagnieżdżenia się, a dobrą metodą będzie zastosowanie pewnych zapachów. Mole nie znoszą aromatu lawendy, dlatego też umieszczenie jej w szafie da doskonałe efekty. Wystarczy umieścić gałązki lawendy w małych torebeczkach z organzy lub lnu i powiesić je w szafie i szafkach kuchennych.

Lawenda nie potrzebuje wcześniejszego suszenia, dlatego możemy ją zerwać prosto z naszego krzaczka w donicy. Przyjemnym efektem ubocznym jest fakt, że szafki będą pięknie pachnieć przy każdym otwarciu.

Zobacz też: Kreska na oku nie wygląda u ciebie dobrze? Być może popełniasz ten jeden błąd

Więcej o: