Nowy wnętrzarski hit - lampy w stylu japandi. Wyjątkowa prostota i czysta magia światła

Ten jakże nieoczywisty romans skończył się niebywałym sukcesem. Styl japandi podbił serca na całym świecie, ale teraz jedna jego cecha wysuwa się szczególnie na pierwszy plan. Te lampy będą wnętrzarskim hitem.

Styl skandynawski był absolutnym hitem. I nic w tym dziwnego, wiele osób tęskniło za pewną prostotą i harmonią w aranżacji wnętrz, a skandi zdecydowanie spełnia obie te potrzeby. Spójna paleta barw, jasne kolory, naturalne materiały i minimalizm to przepis na dom pełen spokoju i ciepła. Jak się okazuje po drugiej stronie globu mamy odpowiednik skandi, który daje podobny efekt. Japonia również stawia na prostotę, choć po swojemu. Co wyszło z tego estetycznego romansu?

Jak wygląda japandi? Spokój i harmonia w najlepszym wydaniu

Styl japandi to połączenie cech stylu skandynawskiego i japońskiego. Te jakże odległe rejony świata mają ze sobą sporo wspólnego, jeżeli chodzi o aranżację wnętrz. Oba style to hołd dla minimalizmu, natury i harmonii. Bazują na podobnej palecie barw i surowcach, różnice są subtelne, ale zauważalne. Japonia stawia na prostą linię, skandynawski jest nieco bardziej rustykalny. Japandi to udane dziecko, które od dłuższego czasu króluje w nowoczesnych mieszkaniach.

Wiejski urok został zbalansowany azjatyckim ascetyzmem, a to balans wprost idealny dla nieco niezdecydowanych. Japandi to kolory natury, w których wspaniale się odpoczywa, a także minimalna ilość dodatków, dlatego też wnętrza japandi dają wrażenie "czystych" i uporządkowanych. Na targach designu w Mediolanie można było zauważyć, że pewna cecha charakterystyczna jest dla projektantów niezwykle interesująca.

Zobacz też: Jak uratować usychającą palmę? Ten sposób sprawi, że odzyska zielone pióropusze

Lampy w stylu japandi to wnętrzarski hit. Wszystko sprowadza się do materiału

Targi w Mediolanie to jedna z najważniejszych imprez dla branży designu i projektowania. To tutaj rodzą się trendy, które podchwyci cały świat. Niektóre są czystą abstrakcją, inne mają zadatki na zostanie klasykiem. Tak też jest w przypadku lamp japandi. Są to zarówno żyrandole, jak i lampy wykonane z papieru, lub naturalnych plecionek np. bambusa.

Owe materiały dają efekt ciepłego, miękkiego i delikatnego światła. Budują aurę spokoju i są bardzo przyjemne dla oka. No i oczywiście nie można im odmówić oryginalności, ponieważ współcześni projektanci z tradycyjnego japońskiego lampionu potrafią uczynić prawdziwe dzieło sztuki.

Zobacz też: Kreska na oku nie wygląda u ciebie dobrze? Być może popełniasz ten jeden błąd

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.