Ta domowa odżywka do storczyka sprawi, że obsypie się kwiatami. Wystarczy jeden znany składnik

Ta iście egzotyczna piękność wymaga specjalnego podejścia. Jej potrzeby są kompletnie różne od innych roślin doniczkowych. Pewna domowej roboty odżywka znacząco pobudzi kwitnienie storczyka.

Doniczkowych roślin kwitnących nie mamy zbyt wiele do wyboru, ale na tej jakże krótkiej liście wysokie miejsce zdecydowanie zajmuje storczyk. To prawdziwa namiastka egzotyki w domu, która wprost zachwyca mnogością odmian i oryginalnymi kwiatami. Storczyk wymaga zupełnie innego traktowania, niż rośliny zielone. W kwitnieniu pomoże mu pewna domowa odżywka.

Zobacz też: Ta torebeczka odstraszy mole na długo. Nie tylko praktyczna, ale i pięknie pachnie

Uprawa storczyka różni się. Podstawa to doniczka

Storczyki mają tak zwane korzenie powietrzne, które w większości znajdują nad powierzchnią ziemi. I o tym trzeba koniecznie pamiętać w uprawie domowej. Storczyki powinny być umieszczane w transparentnych doniczkach, które przepuszczają światło do korzeni. W lasach tropikalnych panuje wysoka wilgotność powietrza i rozproszone światło, oba te warunki należy spełnić w warunkach domowych. Najlepiej jest ustawić w pobliżu nawilżacz powietrza, lub spryskiwać liście.

Odpowiednim miejscem będzie za to parapet wschodni lub zachodni. Ważnym aspektem jest podlewanie, najlepiej jest zanurzyć doniczkę z kwiatem w misce z wodą na kilka minut. Równie istotne jest nawożenie, na które storczyk jest bardzo wrażliwy. Dobrym rozwiązaniem jest domowa odżywka z kuchennego składnika. 

Domowa odżywka do storczyka. Wystarczy żelatyna

Wiosną i latem storczyka możemy zasilać nawozem z żelatyny, która ma w składzie dużo azotu. A właśnie tego składnika kwiat potrzebuje do intensywnego kwitnienia. Wystarczy dokładnie wymieszać łyżeczkę żelatyny ze szklanką ciepłej wody, a następnie rozrobić z pól litrem zimnej wody. Gotowym nawozem podlewamy storczyka raz w miesiącu. Będzie kwitł jak szalony.

Źródło: deccoria.pl

Zobacz też: Tym sposobem zredukujesz cienie pod oczami. Składniki znajdziesz w swojej kuchni

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.