Ten trend to futuryzm w domowym wydaniu. Metaliczne wykończenie to wnętrzarski hit

Zapomnij o postarzanym zlocie i miedzi. Teraz metalowe wykończenie oznacza skok w futuryzm i innowacyjne pomysły. Nastał czas na wszystko, co stalowe i surowe w formie.

Od pewnego czasu bardzo modne było miedziane wykończenie w aranżacji wnętrz. Preferowany był mosiądz, a konkretnie ten z lekką patyną, która czyni go materiałem "z duszą". Równie dobrze miało się tez postarzane złoto, które często stosowano w stylu rustykalnym. Teraz spojrzenie na metal zmienia się, choć nie jest też zupełnie nowe. 

Zobacz też: Najdroższy dom w Europie wystawiony na sprzedaż. Należał do słynnego projektanta

Metaliczny trend w natarciu. Takie wykończenia wpisują się w retro futuryzm

Metaliczny trend wpisuje się w szerszą falę estetyki przywołującą nastrój „powrotu do przyszłości". W rzeczywistości istnieje cały trend nawiązujący do retro-futurystycznego stylu, który rozpoczął się na wybiegach i wkracza również do wnętrz, wprowadzając do nich nieco kosmiczny klimat.

Metaliczny trend jest czymś, co cyklicznie powraca, jednak nowością jest to, że metaliczne wykończenia obejmują teraz elementy, które wcześniej były wykonane z zupełnie innych materiałów. Chodzi na przykład o całe ściany, meble, schody, krzesła, umywalki, blaty i drzwi.

Francuski projektant z biura Yellow Trace Day pokazuje, że metale doskonale współgrają z pastelowymi kolorami.

Metal czy co? Aluminium to materiał przyszłości

Stal nierdzewna od wielu lat jest bardzo popularna w projektowaniu kuchni, zwłaszcza przemysłowych, ale teraz przeżywa wielki renesans. To klasyczny wybór i bardzo praktyczny materiał, łatwy w czyszczeniu i konserwacji, nie koroduje i nie rdzewieje. Nowym trendem w wykończeniu wnętrz jest aluminium. To wręcz materiał przyszłości, ponieważ aluminium jest trwałe, niezwykle wszechstronne, lekkie i może mieć różne wykończenia, od błyszczących i polerowanych, przez bardziej matowe, aż po teksturowane.

Zobacz też: Moda na te torebki powraca jak bumerang. Piękny kobiecy model dostępny na wyprzedaży w Monnari

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.