Tak mieszka Ewa Wachowicz. Przepiękny dom w góralskim stylu z nowoczesną nutą. Widok zapiera dech

Ewa Wachowicz pokochała Babią Górę i to właśnie w jej sąsiedztwie wybudowała piękny dom w góralskim stylu. Zatopiona w zieleni chata regularnie staje się też planem zdjeciowym. Wnętrze zaskakuje.

Znana i lubiana znawczyni kulinariów Ewa Wachowicz prowadzi program "Ewa gotuje". Jest on nagrywany w jej zachwycającym domu. To świetna inspiracja dla osób kochających górską architekturę i domowy urok. 

Zobacz też: Aranżacja balkonu i tarasu w sierpniu. Tych kwiatów pozazdrości niejeden sąsiad

Góralski domowy urok. To miejsce to oaza spokoju

Ewa Wachowicz swój wymarzony dom usytuowała w Zawoi, malowniczej miejscowości przy Babiej Górze. W wywiadzie dla Onet dom powiedziała:

Zawoję odkryłam natomiast trochę przez przypadek, odwiedzając znajomych z Krakowa, którzy tu także mają dom. Kiedy byłam u nich pierwszy raz, nic nie widziałam, bo całą okolicę spowiła mgła. Za drugim razem zobaczyłam już jednak całe piękno tych terenów. Udało mi się też znaleźć cudowną działkę na wysokości prawie 800 metrów nad poziomem morza z niesamowitym widokiem na Babią Górę. I od razu zakochałam się w tym niezwykłym miejscu.

Dom utrzymany jest w klasycznym góralskim stylu, co sprawia, że wygląda bardzo sielsko i klimatycznie. Co ważne, dla Ewy Wachowicz ma to głębszy wymiar. W rozmowie z Jastrząb Post opowiedziała o swoich wspomnieniach:

Tak naprawdę spełniłam marzenie z mojego dziecięcego okresu, ponieważ moi dziadkowie mieli drewniany dom. Zawsze marzyło mi się, żeby mieć dom z bali drewnianych. Takich prawdziwych. Udało się to wszystko zorganizować, tak więc dom od roku stoi pod Babią Górą. Jakoś tam inaczej się oddycha, inaczej się funkcjonuje, serce inaczej bije - mówiła w rozmowie z reporterką.

Tradycja zestawiona z nowoczesnością. Wokół kipi zieleń

Choć z zewnątrz wygląda jak klasyczna góralska chata, to wewnątrz dom Ewy Wachowicz ma nieco innych charakter, ponieważ pragnęła pewnego harmonijnego kontrastu w aranżacji.

Nie chciałam pójść w góralszczyznę. Chciałam, aby było trochę nowocześnie, ale jednak elementy związane z górami też są. Przemycam też inne elementy, jak kominek, który jest wybudowany w stylu pieca kaflowego - podkreśliła w wywiadzie z serwisem. Zaznaczyła, że chętnie dekoruje dom pamiątkami, które przywozi z podróży, a w jej domu "nie ma jednego stylu, są pomieszane".

Do domu przylega wypielęgnowany ogródek, w którym pełno jest ziół, kwiatów i warzyw, jak na znawczynię kulinariów przystało. Wokół jest mnóstwo zieleni, a z tarasu piękny widok na Białą Górę. Istny raj na ziemi!

Zobacz też: Moda na te torebki powraca jak bumerang. Piękny kobiecy model dostępny na wyprzedaży w Monnari

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.