Te kolory będą królować na ścianach w 2024 roku. Kolorystyka inspirowana naturą

Te kolory ścian będą modne w 2024 roku, a już teraz zachwycają projektantów swoimi zapowiedziami. Odcienie inspirowane naturą to zupełnie nowe podejście do wnętrz. Zobacz sam!

Wnętrza inspirowane naturą stają się coraz bardziej popularne, a wybór odpowiednich kolorów ścian odgrywa kluczową rolę w kreowaniu takiej atmosfery. W roku 2024 przewiduje się, że modne będą kolory nawiązujące do różnorodnych elementów natury, tworząc w ten sposób spokojne, kojące i jednocześnie nowoczesne pomieszczenia. Dobór kolorystyczny jest dowolny, jednak projektanci już przewidują, które odcienie będą najczęściej wybierane. Spójrz poniżej!

Trendy w kolorach ścian inspirowanych naturą na rok 2024

Kolor zieleni odzwierciedla spokój lasów, zielonych łąk i roślinności. W 2024 roku warto będzie zwrócić uwagę na delikatne, jak i mocniejsze odcienie zieleni, takie jak miętowa, szałwiowa czy butelkowa zieleń. Te kolory nie tylko wprowadzą do wnętrza świeżość, ale także będą stanowiły idealne tło dla akcentów dekoracyjnych w innych barwach, zwłaszcza drewnianych elementów, np. z mocnego, dębowego drzewa.

W tym zestawieniu nie można pominąć odcieni brązów i beżów, które są nawiązaniem do ciepłych tonów ziemi, piasku i kamieni. W 2024 roku modne będą zarówno głębokie, czekoladowe brązy, jak i delikatniejsze odcienie piasku. Te kolory nadadzą wnętrzu elegancji i komfortu, tworząc atmosferę bliskości z naturą.

Czytaj też: Jak zaaranżować kuchnię z wyspą? Ta propozycja z TikToka już robi furorę

Twoje modne wnętrze w 2024 – kolory ścian w naturalnym wydaniu

Niebo i woda stanowią nieodłączne elementy natury, które mogą być doskonałą inspiracją dla kolorów ścian. Błękity w odcieniach od delikatnego pastelowego niebieskiego po głęboki, morski błękit, a także błękito-zielone odcienie, wprowadzą do pomieszczeń uczucie spokoju i harmonii.

Inspiracją będą również kwiaty i rośliny, dlatego kolory lawendy, różu, brzoskwini czy jasnego żółtego będą pożądanymi rozwiązaniami na ścianach, zwłaszcza, w pokojach dla dzieci. Nadadzą wnętrzu subtelności i delikatnego charakteru.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.