Jak szybko i poprawnie składać prześcieradło z gumką? TikTokerka pokazuje, że jest to proste

O ile pościel możemy poskładać szybko i łatwo, to z prześcieradłem jest nieco trudniej. W opakowaniu jest idealne równe, po praniu nie wiemy, jak je złożyć. Pewna tiktokerka pokazała, jak szybko je poskładać.

Od dawna prześcieradła z gumką wyparły te zwykle. Dzięki niej nie przesuwa się w czasie snu, co jest bardzo wygodne. Jednak przechowywanie prześcieradła może sprawić kłopot. Influencerka pokazała, jak się z tym uporać. 

Zobacz też: Farba, która przywodzi na myśl widok księżyca w pełni? Moonlight painting to nowe odkrycie na TikToku

Jak składać prześcieradło z gumką? To naprawdę proste!

Pościel po praniu w kostkę możemy złożyć dosyć łatwo, natomiast prześcieradło z gumką roluje się i trudno je wyprostować przez zawijające się brzegi. Okazuje się, że jest na to patent, dzięki któremu nie będzie ono nawet pogniecione. 

Zobacz też: Wnętrze rodem ze starej biblioteki. Ten trend to ulubieniec projektantów na przyszły rok

TikTokerka pokazuje banalnie prosty sposób na składanie prześcieradła

Wystarczy złapać rogi prześcieradła i wsunąć je do siebie, na zasadzie kapturka. W ten sposób uzyskamy równą powierzchnię. Dalej boki na płasko zawijamy do środka, na pół. Gdy już uzyskamy nieduży prostokąt, to z łatwością stworzymy z prześcieradła zgrabną, cienką kostkę, która zajmie mało miejsca w szafie. TikTokerka @ciastula w krótkim filmiku pokazała składanie prześcieradła z gumką krok po kroku.

TikTokerka ponadto pokazuje też inne użyteczne sposoby np. składanie koszulek i bluz, jeansy, a także łatwe metody na czyszczenie różnych zabrudzeń w domu. Wiele z nich jest zaskakująco łatwych.

Zobacz też: Ten makijaż to odzwierciedlenie prawdziwej femme fatale. Jest surowy, a zarazem uwodzicielski i zmysłowy

Więcej o: