Ten styl od lat cieszy się uznaniem. Jesienią powróci w nowym wydaniu. Raj dla minimalistów i nie tylko

Bauhaus to jeden z najnowszych ulubieńców projektantów wnętrz. Idea tego stylu ma przeciwstawiać się konsumpcjonizmowi i stawiać na proste rozwiązania. Jak to wygląda? Zobacz sam!

Jednym z najbardziej ikonicznych stylów wnętrzarskich, który od wielu lat cieszy się uznaniem, jest Bauhaus. Wkraczając w jesień 2023, przewiduje się, że ten wyjątkowy design będzie kontynuował swoją popularność i ewoluuje w kierunku jeszcze bardziej zrównoważonej, innowacyjnej i funkcjonalnej przestrzeni. To świetna propozycja dla fanów minimalistycznych rozwiązań i inteligentnie zagospodarowanej przestrzeni. Jak to wygląda w praktyce? Zobacz poniżej!

Bauhaus na przyszły rok – nowoczesność i harmonia w jednym

Wnętrza w stylu Bauhaus zawsze ceniono za minimalizm i używanie trwałych materiałów. Na jesień spodziewamy się, że projektanci będą coraz bardziej skupiać się na zrównoważonych materiałach, takich jak bambus, kork, recyklowane drewno i beton. Te ekologiczne opcje zapewnią zarówno estetykę, jak i nieszkodliwy wpływ na środowisko.

Tradycyjnie styl Bauhaus opierał się na neutralnych kolorach, takich jak biel, czarny, szary i brąz. Jednak możemy spodziewać się odrobiny ekspresji poprzez akcenty kolorystyczne. Może to być zieleń butelkowa, granat, ceglasta czerwień lub złota, które dodadzą ciepła i przytulnego wyrazu do minimalistycznych wnętrz.

Czytaj też: Wnętrze rodem ze starej biblioteki. Ten trend to ulubieniec projektantów na przyszły rok

Postaw na sprawdzone rozwiązanie – Bauhaus w nowym wydaniu

Styl wnętrzarski Bauhaus od lat pozostaje ikoną nowoczesności i funkcjonalności. Na przyszły rok spodziewamy się, że ten wyjątkowy styl będzie kontynuować swoją popularność, wprowadzając nowe trendy i innowacje.

Przede wszystkim będą to zrównoważone materiały, odważniejsza kolorystyka, abstrakcyjne wzornictwo, ergonomiczne meble oraz integracja technologii. Bauhaus będzie odzwierciedleniem ducha współczesności i harmonii w naszych wnętrzach. Dasz się namówić na metamorfozę w takim stylu?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.