Ten trend pokochają fani Harry'ego Pottera. Aranżacje w stylu dark academia robią furorę

Ten trend to zupełny kontrast dla japandi czy kawaii. Z miejsca przywodzi na myśl pewne powieści i jest niezwykle klimatyczny. Dark academia robi furorę na Pintereście.

Podczas gdy wiele osób dąży do minimalizmu w domu, popularność trendu może nieco zaskoczyć. Jednak Pinterest pokazuje, że to mocny trend, który zaskarbia coraz więcej serc. Szczególnie tych, którzy kochają nieco mroczne powieści.

Aranżacja prosto z baroku. Ten klimat jest niepowtarzalny

Jeśli kochasz klimat powieści z Harry’ego Pottera, Stowarzyszenia Umarłych Poetów czy Księgi czarownic, to dark academy z pewnością cię zainteresuje. Ten styl nawiązuje do epoki wiktoriańskiej i baroku. Jest nieco mroczny, ale bardzo dystyngowany, a aranżacje dark academy wymagają nieco wysiłku. Archaiczny klimat możemy osiągnąć za pomocą zdobnych lub skórzanych foteli, szezlongów i kanap na nóżkach.

Ściany powinny być ciemne np. zielone, bordowe czy grantowe. To właśnie te kolory są wyróżnikiem dark academy. Chodzi o efekt spokoju i głębi.

Jak wygląda dark academy? Welur, aksamit i mocne kolory

Dark academy lubuje się materiałach typu aksamit, welur i jedwab. Idealnymi dekoracjami będą olejne obrazy, sztuczne poroża, zdjęcia w złotych ramkach. Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami starych walizek, zegarków, globusów czy gramofonu, to doskonale wpiszą się w ten nastrój. Wszystko ma nadawać pewien historyczno-magiczny klimat tak jak w Hogwarcie.

A skoro mowa o tej szkole to oczywiście w dark academy nie może zabraknąć dużej ilości książek, a najlepiej całe prywatnej biblioteczki. Światło powinno być dosyć łagodne, dlatego najlepiej jest rozejrzeć się za starymi żyrandolami i kinkietami, a także lampami z aksamitnymi abażurami. Całości nieco światła dodadzą kadmowe i żółte elementy. 

Zobacz też: Ten makijaż to odzwierciedlenie prawdziwej femme fatale. Jest surowy, a zarazem uwodzicielski i zmysłowy

Więcej o: