Specjalistka od organizacji zdradza sposób na czyszczenie pralki. O tym nie można zapomnieć!

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest czyszczenie pralki. Chodzi zarówno o przedłużenie życia sprzętu, jak i kwestię higieny. Samo wrzucenie kostki do prania do bębna to jednak stanowczo za mało.

Mówi się, że sprzęt AGD pomimo coraz to lepszych funkcji, ma znacznie krótszą żywotność niż kiedyś. Nic bardziej mylnego, o ile odpowiednio o niego zadbamy. Codzienne użytkowanie sprzyja uszkodzeniom, ale nie wystarczy. Pewna influencerka pokazuje, jak poprawnie wyczyścić pralkę.

Pralka to istny raj dla grzybów i bakterii. Trzeba temu zapobiegać

Częsty kontakt z wodą to duże narażenie na bakterie i grzyby. Wydawałoby się, że pralka wszystko samodzielnie wypłukuje, jednak tak nie jest. Pozostałości po proszku, płynie, kapsułkach, włosy, meszek z ubrań zostają w niej, co w połączeniu z wilgocią stanowi warunki idealne dla patogenów. Na rynku dostępne są specjalne kapsułki do czyszczenia pralek, wystarczy je wrzucić do bębna i nastawić odpowiedni program do prania. Jeśli chcemy jednak zachować higienę i przedłużyć żywotność pralki to trzeba od czasu do czasu gruntowniej ją wyczyścić. Dokładnie tak, jak pokazuje Mery Piotrowska.

Zobacz też: Ten trend pokochają fani Harry'ego Pottera. Aranżacje w stylu dark academia robią furorę

Sprzątaj z Mery. Tak powinno się czyścić pralkę

Kilka lat temu w mediach społecznościowych dominowali influencerzy modowi i urodowi. Teraz znajdziemy sporo profili, które mogą pomóc w życiu codziennym. Przykładem jest Mery Piotrowska, która podpowiada, jak zadbać o porządek i dobrą organizację w domu. Na jej instagramowym profilu @mery.piotrowska można zobaczyć sporo wskazówek i tipów, dlatego warto ją obserwować. Aż chce się sprzątać! Mery pokazała w kilku krokach, jak powinno się gruntownie myć pralkę.

1. Wyjmij szufladkę i umyj ciepłą wodą przy użyciu płynu do mycia naczyń i dużej szczotki, potem szczoteczki do zębów, następnie gąbki. Zakamarki wyczyść patyczkiem do uszu.

2. Umyj wnękę na szufladkę, również w środku. Od góry i ze wszystkich boków.

3. Szczoteczką do zębów umyj wszystkie zakamarki pralki.

4. Nie zapomnij o umyciu uszczelki. Ja użyłam płynu frosh do zabawek dziecięcych.

5. Płynem frosh do zabawek umyłam również pralkę w środku i na zewnątrz.

6. Wrzuć do zmywarki dwie kostki do zmywarki i nastaw je na szybkie pranie.

Czynność należy powtarzać raz w miesiącu, a tabletki do zmywarki można zastąpić specjalnymi tabletkami myjącymi do pralki. Pamiętajmy, że ważne jest też usuwanie zastałej wody z filtra, a także uchylanie drzwiczek i szufladki po praniu. Nie powinno się też zbyt długo zwlekać z wywieszaniem prania. 

Zobacz też: Ta fryzura to prawdziwy game changer dla posiadaczek oklapniętych włosów. Dodaje im objętości i lekkości

Copyright © Agora SA