Modne i nowoczesne dekoracje do salonu? Proste rozwiązania z efektem "wow"

Salon to przestrzeń, gdzie przyjmujemy gości i wypoczywamy. Jest to wnętrze należące do reprezentacyjnych pomieszczeń w całym domu. Chcąc go modnie urządzić, zwróć uwagę na dekorację, które podkręcą jego charakter.

Modne i nowoczesne dekoracje do salonu: wazony

Czym charakteryzuje się modny salon? Przede wszystkim opiera się wykorzystaniu stonowanej palety kolorystycznej, prostych kształtów oraz eleganckich mebli. To właśnie dekoracje mogą skutecznie uatrakcyjnić pomieszczenie i nadać mu niepowtarzalny charakter. Jak wybrać odpowiednie? Najlepiej sięgnąć po klasyczne dodatki, ale także te przeplatane z nowoczesnością. Dzięki temu stworzymy jak najbardziej ponadczasową aranżację. Dekorując salon chcemy, żeby z jednej strony zachwycał, ale również, aby wystrój nie wyszedł szybko z mody. Nie oznacza to jednak, że klasyczne pomieszczenia mają być przesadnie zachowawcze i pozbawione fantazji. Z niebanalnymi dodatkami mamy szansę stworzyć bardzo efektowną przestrzeń.

dekoriadekoria fot. dekoria

Modne i nowoczesne dekoracje do salonu: plakaty

Plakaty na ścianę to ostatnio bardzo popularny pomysł na dekorację wnętrz. Z powodzeniem zastąpią typowe obrazy czy zdjęcia. Wybraliśmy dla was te najmodniejsze. Chcąc ożywić pokój, warto postawić na kontrastowe kolory, mocne barwy i nowoczesne ujęcia. Jeżeli aranżacja ma być subtelna, to należy dobrać kolorystykę plakatów podobną do koloru ścian. Warto się trzymać jednej ważnej zasady, czyli maksymalnie cztery, różne kolory we wnętrzu. Nam niezwykle przypadł do gustu plakat z motywem natury, na którym w chmurach kryje się górski szczyt wyłaniający się z wody. Przykuwa uwagę subtelnymi, delikatnymi kolorami, które nadają całości kojący efekt.

Modne i nowoczesne dekoracje do salonu: dekoracje

Spośród bardziej nietuzinkowych ozdób w ofercie sklepu Dekoria znaleźliśmy wyjątkowe przedmioty. Naszą uwagę przyciągnęła efektowna doniczka, która pięknie wyeksponuje ulubione rośliny. Lekko chropowata, surowa struktura nadaje jej wyjątkowego charakteru i przyciąga wzrok. Ten doskonały dodatek prezentuje się dobrze zarówno pojedynczo jak i w komplecie z innymi donicami czy wazonami, które masz już w swoim domu.

dekoriadekoria fot. dekoria

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.