Ten wnętrzarski trend powraca na salony. Dodaje charakteru i nowoczesnego stylu

Trend na lamele ścienne nie zwalnia tempa. Wciąż w aranżacjach wnętrz możemy zauważyć ciekawą kolorystykę i oryginalny fason lameli pasujących do każdego pomieszczenia. Zobacz sam!

Lamele ścienne, zwane również deszczułkami, to coraz bardziej popularne rozwiązanie dekoracyjne w dzisiejszych wnętrzach. Stanowią one nie tylko funkcjonalny element wykończeniowy, ale również doskonały sposób na dodanie stylu i charakteru do pomieszczenia. W tym artykule dowiesz się, jak skutecznie wybrać lamele ścienne, aby dopasować je do własnych potrzeb i estetyki wnętrza. Spójrz poniżej!

Lamele ścienne w twoim domu – aranżacja na medal

Przed podjęciem decyzji o wyborze lamelek ściennych, warto zastanowić się, jaki ma być ich główny cel. Czy mają pełnić funkcję dekoracyjną, poprawić akustykę pomieszczenia czy być elementem izolacyjnym? W zależności od celu, którym kierujemy się przy wyborze, możemy skupić się na określonych parametrach takich jak materiał, grubość i struktura lameli.

Lamele ścienne są dostępne w różnych materiałach, takich jak drewno, bambus, metal, PVC czy włókno roślinne. Drewno dodaje ciepła i elegancji, bambus nadaje się do wnętrz o charakterze naturalnym, a metal może dodać nowoczesności i industrialnego uroku. Wybierając materiał, warto również zwrócić uwagę na jego trwałość i łatwość konserwacji.

Czytaj też: Loft w industrialnym stylu. Kluczem do efektu "wow" jest kilka prostych kroków

Innowacyjne rozwiązanie w aranżacji wnętrz – lamele ścienne

Lamele ścienne znajdziesz w szerokiej gamie kolorów. Wybór odpowiednich kolorów zależy od stylu wnętrza oraz ogólnej palety barw. Często można znaleźć lamele z efektem drewna, matowe lub błyszczące wykończenia. Warto wybrać detale lameli, które będą harmonizować z resztą wystroju pomieszczenia.

A jeśli planujesz montaż lameli ściennych w miejscach o zwiększonej wilgotności, takich jak łazienka czy kuchnia, ważne jest, aby wybrać panele odporne na wilgoć. Dla miejsc narażonych na uszkodzenia mechaniczne, takie jak korytarze, warto zwrócić uwagę na trwałość i odporność na zarysowania. Dzięki temu z łatwością wybierzesz najlepszy rodzaj lameli dla siebie!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.