Kuchnia w stylu skandynawskim to klasyka w ciepłej odsłonie. Piękna, ponadczasowa i uniwersalna

Ten styl zrobił furorę na całym świecie. I nic w tym dziwnego, ponieważ emanuje z niego spokój i sielskość, za którym wiele osób tęskni. W Skandynawii nazywa się to stanem hygge i właśnie ten stan harmonii chcemy zobaczyć w kuchni.

Wspomniany stan hygge budzi zainteresowanie w całej Europie. Oznacza spokojne życie, cieszenie się codziennością w swoim wymarzonym miejscu. Nie bez znaczenia jest nasz dom, bo to tutaj się regenerujemy i odpoczywamy. Dla wielu osób aranżacja wnętrz jest w tym kluczowa. Styl skandynawski podbił serca Polaków, ponieważ emanuje spokojem i poczuciem komfortu.  

Zobacz też: Te obrazy to czysta magia w salonie lub sypialni. Możesz wykonać je samodzielnie i to bez farb

Blisko natury. Skandynawia stawia na prostotę

Styl skandynawski to jeden z najbardziej uniwersalnych trendów w aranżacji wnętrz. Sięga początków XX wieku, kiedy to projektanci z krajów nordyckich zaczęli tworzyć meble i przedmioty codziennego użytku, które łączyły prostotę, funkcjonalność i estetykę.

Odzwierciedla on klimat, podejście do życia i kulturę tych krajów, gdzie zimy są długie i ciemne, a ludzie cenią sobie przytulność, komfort i bliskość natury.

Biel i beż dają wrażenie spokoju. Króluje drewno

Styl skandynawski w dużej mierze odwołuje się do przyrody, dlatego mamy tu dużo drewna i innych naturalnych materiałów. Kuchnia w stylu skandynawskim na ogół jest biała, ponieważ jest to kolor charakterystyczny dla tej części Europy. Białe meble to doskonały sposób na dodanie światła małym pomieszczeniom. 

Oprócz bieli mamy w tym stylu dużo beżu i szarości, ale i czerni, szczególnie na wykończeniach. Do mebli w stylu skandynawskim zdecydowanie pasuje drewniana podłoga, która podkreśla przytulność. 

Czasami projektanci wnętrz styl skandynawski interpretują w nieco inny sposób, stawiając na przykład na różne odcieni zieleni. 

Zobacz też: Francuzki stosują ten trik, by mieć promienną i gładką cerę. Prosty, a może dać świetne rezultaty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.