Dom w stylu modern farmhouse to aranżacyjny hit. Połączenie sielskości z nowoczesnością

Wiele osób tęskni za pewną sielskością, która kojarzy się z powrotem do natury i slow life. Jednak architektonicznie nie zawsze pragniemy domu z bali. Styl modern farmhouse to odpowiedź na obie te potrzeby.

Trendy wnętrzarskie to nie przejaw chwilowych zachcianek i kolejnych krótko żyjących pomysłów. Dzięki nim możemy poznać styl, który idealnie oddaje nasze potrzeby i charakter. To skondensowanie naszego wyobrażenia o domu idealnym, w którym osiądziemy na długo. Modern farmhouse łączy w sobie dwa popularne nurty i podejścia do projektowania.

Zobacz też: Ta roślina to remedium na różne dolegliwości. Być może masz ją w swoim ogrodzie

Marzenie o sielskości. Marzymy o spokojnym zyciu

O domku na wsi śni wielu mieszczuchów, ale nie tylko. Obecnie bardzo doceniamy możliwość obcowania z naturą i życie w wolniejszym tempie. Przyroda daje wytchnienie i uspokaja, dlatego tak zwane wiejskie domki, czy też farmhouse stały się marzeniem dla zmęczonych miejskim zgiełkiem. Tradycyjne wiejskie domki kojarzą nam się z dużą ilością drewna i rustykalnym wykończeniem  w starym stylu. Obecnie do farm house podchodzimy na nowo, dzięki czemu powstał trend na modern farm house.

Zobacz też: Stylowy loft w Poznaniu. Tak wygląda metamorfoza małej przestrzeni

Nowy trend to połączenie klasyki z nowoczesnością. Idealny balans

Modern farmhouse hołduje prostocie, ale i tradycji. Nowoczesna farma jest nieco bardziej ascetyczna, mniej w niej sielskich wykończeń, za to więcej nowoczesnych rozwiązań.

Jak opisuje portal czasnawnętrze.pl:

Chodzi o wizję nowoczesnego domu na wsi, który jest przestronny, pełen światła, a także wzbogacony o współczesne nurty estetyczne. Dzięki temu łączy w sobie niejako dwa światy - ten sielski, spokojny i tradycyjny, oraz ten bardziej dynamiczny, bo związany z miejską dynamiką i duchem metropolii.

Mamy tu dużo jasnych kolorów, ale także metalowe wykończenia w nowoczesnym stylu np. lampy i żyrandole. Często wykorzystuje się cegły w wykończeniach, ale i kamień, granit, piaskowiec, trawertyn. Wszystko, co wiąże się z estetyką industrialną dobrze wkomponuje się w farmhouse. Jeśli zamierzamy wybudować dom od postaw to farmhouse mają prostą konstrukcję, przypominającą nowoczesną stodołę.

Zobacz też: Eleganckie mokasyny są bezkonkurencyjne. CCC wyprzedaje skórzane modele uwielbianych przez Polki marek

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.