Aranżacja małej kuchni. Inspiracje estetyczne i praktyczne rozwiązania

Wielu właścicieli mieszkań staje przed wyzwaniem, jakim jest aranżacja małej kuchni. Chcemy czuć się w niej przyjemnie, a nie klaustrofobicznie. Warto poszukać, jak najlepszych praktycznych rozwiązań.

Mieszkania w blokach na ogół nie mają zbyt wiele powierzchni przeznaczonej na kuchnię. Często jest to serce domu, w którym chcemy przyjemnie spędzać czas, ale ciasna i źle zorganizowana kuchnia skutecznie od tego odstrasza. Zanim weźmiemy się za remont, to warto przeanalizować najlepsze architektoniczne rozwiązania.

Praktyczne rozwiązania to podstawa. Wyspa L doskonale się sprawdzi

Skutecznym sposobem na optyczne powiększenie kuchni są białe meble, które odbijają się światło. Często najlepszym rozwiązaniem jest zamawianie mebli na wymiar. Wówczas możemy wprowadzić wiele sprytnych rozwiązań do przechowywania rzeczy. Na przykład lodówka w zabudowie może mieć niewielką szafkę na górze. Dobrym pomysłem jest wyspa kuchenna w kształcie litery L, która może posłużyć za blat, stół i szafka na garnki czy patelnie. 

Zobacz też: W KiK rewelacyjne dodatki do salonu za grosze. Nawiązują do popularnego trendu w aranżacji wnętrz

Eksperymenty z kolorem. Szafki cargo to podstawa

W narożnikach szafek możemy umiejscowić szafki narożne - wyposażone w specjalne obrotowe kosze, które zapewnią łatwy dostęp do zawartości. Ponadto pamiętajmy o szufladach z pełnym wysuwem, a także szafkach typu cargo.

Umożliwiają one takie ustawienie produktów np.l butelek, że z miejsca je widzimy i łatwo wyjmujemy. Szafka cargo to też dobra opcja na wykorzystanie miejsca pomiędzy zmywarką a szafką pod zlewem.

Zobacz też: W Sinsay piękna pościel w modnym stylu japandi. Skład świetny, a cena zaskakuje

Choć wspomnieliśmy o uniwersalności białych mebli, to czasami eksperymenty ze spokojnymi odcieniami również mogą się sprawdzić.

Zobacz też: Sposób na piękną i lśniącą cerę bez zaskórników. Wystarczy przestrzegać jednej zasady w pielęgnacji

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.