Salon w amerykańskim stylu to nowy trend na nadchodzący sezon. Jak go urządzić?

Przestronny i zaaranżowany w innowacyjny sposób - taki właśnie jest salon amerykański, który teraz zdobywa popularność wśród projektantów wnętrz i nie tylko. Jak go urządzić? Zobacz sam!

Amerykański styl wystroju wnętrz charakteryzuje się komfortem, funkcjonalnością oraz szerokim wykorzystaniem naturalnych materiałów. Tworzy atmosferę przytulności, a jednocześnie wydaje się być przestronny i otwarty. Jeśli marzysz o urządzeniu swojego salonu w amerykańskim stylu, to poniżej znajdziesz kroki i wskazówki, które pomogą ci osiągnąć ten klasyczny i relaksujący wystrój. Czytaj dalej!

Salon jak z amerykańskich filmów – co warto wiedzieć?

Amerykański wystrój opiera się na stonowanych, naturalnych kolorach. Przede wszystkim używaj odcieni beżu, brązu, szarości oraz kremowej bieli. Ożyw swoje wnętrze drobnymi akcentami w ciepłych kolorach, takimi jak czerwień, niebieski lub zieleń. Wybieraj najlepiej meble drewniane lub takie, które utrzymują się w podobnej tonacji materiałowej.

Charakterystyczne dla tego stylu są masywne, solidne meble, takie jak wygodne kanapy i fotele z obiciem w przyjemnych tkaninach. Zachowaj prostotę i funkcjonalność – nie przesadzaj z ilością mebli, aby zachować przestrzeń.

Czytaj też: Łazienki w tym stylu to jeden z hitów ostatnich sezonów. Klasyczne aranżacje w nowoczesnym wydaniu

Twój amerykański salon – trend, który zawsze będzie na topie

Wprowadź do swojego salonu dużo naturalnego światła poprzez duże okna, które nie są zasłonięte zbyt ciężkimi zasłonami. Wybierz zasłony z naturalnych, lekkich materiałów. Co do oświetlenia, postaw na żyrandole lub lampy stołowe w klasycznym stylu, które dodadzą elegancji pomieszczeniu.

Nie zapomnij też o drobnych detalach, które są charakterystyczne dla amerykańskiego wystroju wnętrz. To mogą być np. stare, drewniane skrzynie lub kuferki jako stoliki kawowe, antyczne ramki na zdjęcia, czy metalowe elementy ozdobne. W ten sposób twój salon nabierze amerykańskiego wydźwięku w parę chwil!

Więcej o: