Wanna wolnostojąca doda każdej łazience elegancji. Ma wiele zalet, ale i pewną wadę

Niegdyś królowały w każdej łazience, później uznano je za mało praktyczny wybór. Teraz wanny wolnostojące znowu są modne. Zanim wybierzemy swój wymarzony model, to warto zapoznać z listą jej wad i zalet.

Kabina prysznicowa to rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej łazience, szczególnie w tej małej. Prysznic to szybki sposób na odświeżenie, podczas którego często zużywamy mniej wody niż w czasie kąpieli. Mimo tego wiele osób marzy o wannie z prawdziwego zdarzenia. Teraz do łask powrócił ten model.

Zobacz też: W Reserved home wyprzedaż pościeli w stylu hamptons. Jest wysokiej jakości i bardzo efektowna

Wygląda wytwornie i elegancko. Dzięki niej łazienka zyskuje na wyglądzie

Wanny w zabudowie królowały przez wiele lat, teraz jednak znowu modne są wanny wolnostojące. Nie jest to oczywiście nowy wynalazek, a wręcz z kilkudziesięcioletnią tradycją. Wanna wolnostojąca ma wiele zalet, począwszy od waloru estetycznego. Doda każdej łazience elegancji, ponieważ wygląda naprawdę wytwornie. Możemy postawić na styl retro z wyginanymi nóżkami i wyższym oparciem, lub prostolinijny łukowaty kształt w sam raz do nowoczesnych łazienek. Wanna na nóżkach pozwala na dokładne umycie podłogi pod nią, co zwiększa higienę. Urok wanny sprawia, że łazienka wygląda bardziej jak pokój kąpielowy.

Zobacz też: Aranżacja małej kuchni. Inspiracje estetyczne i praktyczne rozwiązania

Minusy wanny wolnostojącej. Jest trochę droższa

Wanny wolnostojące mają jednak kilka minusów. Na ogół są znacznie droższe od zwykłych, to koszt rzędu 5 000 zł, choć zdarzają się modele i za 1500 zł. Nie mamy możliwości postawienia czegoś na rancie. W takiej sytuacji potrzebujemy jakiejś półki czy stolika na kosmetyki. 

Nie jest to też najwygodniejsze rozwiązanie dla osób starszych, które potrzebują jakiegoś oparcie. Mimo wszystko zalety wanny wolnostojącej przeważają minusy. Jest to opcja elegancka i ponadczasowa. 

Zobacz też: Te fryzury będą rządziły jesiennymi trendami. Gwiazdy już je noszą!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.