Z tymi tanimi akcesoriami sprzątanie będzie łatwe i przyjemne. Top 3 gadżety z marketów

Na rynku mamy coraz więcej gadżetów, które ułatwią sprzątanie, a zatem znacznie je przyśpieszą. Co ważne, nie trzeba na nie zbyt wiele wydawać i można je łatwo dostać w popularnych marketach.

Niektórzy kochają sprzątać i traktują tę czynność jak sposób na odprężenie, jednak większość osób pochodzi do niego jak pies do jeża. Wydaje się to czynnością żmudną, nudną i czasochłonną, dlatego nie kojarzy się zbyt dobrze, choć efekt czystości w mieszkaniu lubi niemal każdy. W tej sytuacji warto wyposażyć się w gadżety, które znacząco ułatwią sprzątanie.

Zobacz też: Wystarczy garść, ażeby przygotować szałowy domowy nawóz do zamiokulkasa. Będzie uginał się od liści

Lustra umyte bez większego wysiłku. Magiczna gąbka jak gumka

Małe gadżety do sprzątania dają naprawdę świetne efekty. W popularnych marketach mamy całe zatrzęsienie produktów tego typu, wśród nich znajdują się prawdziwe perełki, i to za grosze. W Rossmannie za 15 zł można dostać ściereczkę Villeda Window, którą była internetowym hitem. Aż trudno uwierzyć, ale idealnie poleruje okna i lustra bez dodatku płynu do szyb. Wystarczy ją namoczyć, odcisnąć z nadmiaru wody i umyć powierzchnię. Po wyschnięciu nie pozostawia żadnych smug, a później można ją wyprać w pralce. 

Magiczna ściereczka i gąbkaMagiczna ściereczka i gąbka fot. Rossmann i pepco

W Pepco dostępna jest tak zwana magiczna gąbka. Jest przydatna szczególnie do usuwania uciążliwych plam, czyszczenia ścian i mycia śladów np. po długopisach. Magiczna gąbka z powodzeniem usuwa plamy z podłóg, ścian, powierzchni szklanych, plastikowych, metalowych, ceramicznych, wina, herbaty i kawy, a także różnorodne inne zabrudzenia oraz ślady po kredkach i flamastrach. Istna magia za 5 zł!

Zobacz też: Nowości w PEPCO za grosze. Zastawa stołowa w stylu glamour jest wytworna i ponadczasowa

Odpowiedni sposób na kurz. Szczotki do trudnych kątów

Natomiast w Action za 10 zł można dostać miotełkę do zbierania kurzu. Często zapominamy, że zbieranie kurzu na mokro nie jest produktywne, ponieważ tylko go rozcieramy. Najpierw odkurzamy miotełkę, a później myjemy na mokro. W Action dostępne są też profilowane szczotki do mycia (3,69), z długimi drążkami, które przydadzą się do szorowania umywalek, framug i trudno dostępnych przestrzeni.

SzczotkiSzczotki fot. Action

Zobacz też: Ten makijaż wygląda jak rodem z lat 20.! Kiedyś nosiły go buntowniczki, dziś lansują go projektanci

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.