Kiedy posadzić czosnek zimowy? Zastosuj ten trik, ciesz się wczesnymi i obfitymi plonami

Choć wydaje się, że koniec lata to już schyłek uprawy warzyw, to jeden rodzaj sadzimy właśnie teraz. Warto o tym pamiętać, bo to kulinarny niezbędnik.

Czosnek jest w naszym kraju wprost uwielbiany. Nadaje potrawom aromatu i smaku, a przy tym ma szereg właściwości prozdrowotnych. Niewiele osób wie, że czosnek sadzi się nie tylko na wiosnę tak jak i inne warzywa. Sierpień to strategiczny czas dla pewnej odmiany. 

Zobacz też: Co ile należy wymieniać gąbkę do naczyń? Można się przestraszyć. Badania pokazały, co się w niej znajduje

Czym różni się czosnek jary od zimowego? Niebawem należy go posadzić

Czosnek zimowy do zbioru gotowy jest znacznie szybciej niż jego klasyczna odmiana (jara). Sadzimy go na przełomie sierpnia i września, tym samym w glebie spędza całą zimę. Zupełnie mu to nie szkodzi, a wręcz pomaga. Czosnek zimowy jest nieco większy od letniego, co dla wielu osób jest dużą zaletą. Czosnek zimowy jest dużo mniej odporny na choroby, a także wytwarza kwiatostan. Kiedy sadzić czosnek zimowy? Najlepiej zrobić to w październiku, przed przymrozkami, a w czasie, kiedy to czosnek zdążył wykształcić już korzenie. 

Zobacz też: Dodatki do salonu w stylu nowoczesnej secesji w Pepco. Wyrafinowane i w atrakcyjnej cenie

Świetny trik na zwiększenie plonów. Wystarczy garstka

Miejsce, w którym zasadzimy czosnek, powinno być czyste od chwastów i spulchnione. Oczywiście warto wspomóc ząbki odpowiednim nawożeniem np. obornikiem. Świetnie sprawdza się także popiół drzewny, który zawiera szereg cennych składników mineralnych. Wystarczy wsypać odrobinę popiołu drzewnego do wykopanego dołka. Popiół pobudzi korzenie do wzrostu, będą silne, a czosnek smaczny. 

Zobacz też: Te buty z CCC przypominają kultowy model za ponad 3000 zł! Doskonale wpisują się w styl old money

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.