Te dekoracje do domu są passé. Lepiej ich unikać. Sprawdź, czy któreś masz

To prawda, że trendy zmieniają się w zawrotnym tempie, jednak istnieją dodatki, które prawdopodobnie nigdy nie będą dobrym wyborem dla wnętrz. Których należy się wystrzegać, jak ognia? Zobacz sam!

Na rynku istnieje ogromny wybór dekoracji do domu, które pozwalają wyrazić swoją kreatywność i styl. Jednak nie wszystkie ozdoby są warte swojej ceny. W tym artykule przyjrzymy się "tandetnym" dekoracjom do domu – tym, które mogą obiecywać wiele, ale nie dostarczają oczekiwanej wartości ani estetyki. Może akurat masz któreś z nich w domu i warto, abyś zamienił je na coś innego? Zobacz, czego się wystrzegać poniżej!

Tandetnym dekoracjom mówimy stanowcze "nie" – propozycje, które wyszły z obiegu aranżacyjnego

Plastikowe kwiaty to jedna z najbardziej powszechnych tandetnych dekoracji do domu. Mogą wydawać się atrakcyjne na pierwszy rzut oka, ale ich sztuczny wygląd zdradza je natychmiast. Zamiast dodawać świeżości i uroku, plastikowe kwiaty często psują estetykę pomieszczenia.

Kolejnym elementem są złote i błyszczące ozdoby. Mogą wydawać się eleganckie, ale przesada może sprawić, że pomieszczenie stanie się krzykliwe i przytłaczające. Wybierając złote dodatki do domu, lepiej jest trzymać się zasady "mniej znaczy więcej" i inwestować w jakość zamiast ilość.

Czytaj też: W Lidlu nie lada okazja. Kolekcjonerskie rośliny doniczkowe za 12 zł! Trzeba się spieszyć

Nie daj się szybko mijającym trendom – dodatki, które nie przetrwają nawet sezonu

Ozdoby związane z konkretnym sezonem mogą być atrakcyjne, ale tylko przez krótki okres. Zamiast inwestować w dekoracje sezonowe, które trzeba będzie wymieniać co kilka miesięcy, lepiej jest wybierać uniwersalne elementy, które można dostosować do różnych okazji.

Warto też wspomnieć o oświetleniu pomieszczenia w kwestii dodatków. Żyrandole i lampy zdobione sztucznymi kryształami mogą wydawać się luksusowe, ale zazwyczaj nie dorównują one jakości prawdziwych kryształów. Zamiast tego, lepiej zainwestować w lampy o prostym, eleganckim designie, które przyniosą trwałą wartość estetyczną.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.