Wybierz je zamiast surfinii i ciesz się kolorowym ogrodem przez całą jesień. Proste w uprawie i pielęgnacji

Rośliny, którym niestarszne niskie temperatury i brzydka pogoda? Tak! Ten gatunek sprawdzi się w twoim ogrodzie w okresie jesienno-zimowym. Jak go pielęgnować i uprawiać? To prostsze, niż myślisz.

Niektóre kwiaty jesienią, jak i zimą mogą cieszyć nasze oczy swoim pięknem i aromatem. Jednymi z takich roślin są floksy. Te wyjątkowe, kolorowe kwiaty mogą przetrwać chłodniejsze dni, o ile zapewnimy im odpowiednią uprawę i pielęgnację. To również oryginalny wybór do ogrodu, który na pewno wyróżni się na tle sąsiadów hodujących surfinie. Jak to wygląda w praktyce? Zobacz poniżej!

Floksy w twoim ogrodzie na jesień – idealny wybór dla początkujących i nie tylko

Floksy uwielbiają słońce, ale jednocześnie potrzebują trochę cienia. Wybierając miejsce na ich uprawę, pamiętaj, że powinno to być miejsce dobrze nasłonecznione rano, a po południu trochę zacienione. To pomoże uniknąć przesuszenia rośliny i poprawi jej ogólny wygląd.

Ponadto floksy najlepiej rosną w żyznej, dobrze drenującej glebie. Przed sadzeniem warto więc poprawić strukturę gleby, dodając kompost lub próchnicę. Warto też zadbać o odpowiedni poziom pH, który dla floksów powinien wynosić około 6,5.

Czytaj też: Kiedy posadzić czosnek zimowy? Zastosuj ten trik, ciesz się wczesnymi i obfitymi plonami

Kolorowy ogród jesienią – floksy jako główny punkt upraw

Aby zachować kompaktowy kształt i obfite kwitnienie floksów, warto przycinać je regularnie. Usuwaj przekwitające kwiaty, aby zachęcić roślinę do wytwarzania nowych pąków kwiatowych. Jesienią, gdy roślina zaczyna schnąć, przycięcie do poziomu gruntu pomoże jej przetrwać zimę w lepszym stanie.

W regionach o surowych zimach floksy mogą potrzebować dodatkowej ochrony. Można pokryć je słomą lub agrowłókniną, aby zapobiec przemarzaniu korzeni. Warto także usunąć przekwitłe pędy, aby ograniczyć ryzyko wystąpienia chorób grzybowych podczas zimy. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się nimi przez cały okres jesienno–zimowy!

Więcej o:
Copyright © Agora SA