Elon Musk sprzedał wszystkie swoje rezydencje i zamieszkał w domu z 2 sypialniami. Tańszy niż kawalerka

Jeden z najsłynniejszych na świecie miliarderów znowu zaskoczył swoimi pomysłami. Autor jego biografii donosi, że Elon Musk zrezygnował z luksusu na rzecz zaskakującej nieruchomości. Mało kto by go podejrzewał o taki akurat wybór.

Wizjoner, przedsiębiorca, miliarder, ale i z pewnością ekscentryk ostatnio spotyka się ze sporą krytyką. Pomysł na zmianę nazwy popularnej platformy społecznościowej z Twittera na X spotkała się z krytycznymi reakcjami. Dziwne pomysły Elona Muska nie kończą się na tym. Dla wielu osób dużym zaskoczeniem będzie miejsce, w którym postanowił żyć.

Powstaje biografia miliardera. Autor ujawnia kulisy

Walter Isaacson pracuje aktualnie nad biografią Elona Muska. Barwne życie pozwala przypuszczać, że będzie opasła, szczególnie dlatego, że pisarz regularnie przebywa z Muskiem. Ma bezpośredni wgląd w jego życie i czasami ujawnia co nieco. Tym razem podzielił zaskakującą decyzją miliardera.

W 2020 roku Musk postanowił sprzedać swoich pięć wielkich domów i mieć jako główną rezydencję ten spartański dom z dwiema sypialniami w Boca Chica w Teksasie, gdzie będziemy się spotykać, a on będzie siedział przy tym drewnianym stole i rozmawiał przez telefon." - napisał.  

Zdjęcia, które ilustrują wpis, pokazują, że mieszkanie to jest to jest bardzo skromnie urządzone. Jest to konsekwentne, ponieważ Musk niegdyś powiedział, że nie chce, żeby ktokolwiek wypominał mu majątek.

Zobacz też: Mieszkanie w stylu urban jungle podbija internet. Prawdziwy szyk w rytmie natury

Aktualne mieszkanie Elona Muska. Skromne i niedrogie

Jego nowy dom ma zaledwie 35 metrów kwadratowych i budowę modułową. Koszt jego wybudowania do 49,5 tysięcy dolarów, a to znaczy, że wart jest mniej niż przeciętna warszawska kawalerka. Przypomnijmy, że majątek  założyciel Tesli i SpaceX  szacuje się na 260 miliardow dolarów. Nie posiada on też jachtów, ogranicza wyjazdy na wakacje, prywatny odrzutowiec wykorzystuje tylko w celach zawodowych. 

Zobacz też: Już nie tylko olejowanie włosów. Teraz włosomaniaczki promują ten zabieg jako ratunek dla suchych kosmyków

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.