W Lidlu kwiaty doniczkowe za 9,99 zł. Gratka dla fanów pewnej rzadkiej rośliny

Wielbiciele roślin doniczkowych powinni szybko udać się do Lidla. Najnowsza oferta zaskakuje, ponieważ za dosłowne grosze możemy zakupić piękne odmiany. Cena zaskakuje.

Roślina kroton to prawdziwa perła w świecie roślin ozdobnych. Główną cechą wyróżniającą krotona są jego liście. Są one duże, skórzaste i o bogatej palecie kolorów. Odcienie kolorów obejmują intensywne czerwienie, żółcie, pomarańcze, zielenie i różnice odcienie tych kolorów.  Już teraz możemy go zakupić w popularnym markecie.

Markety znowu zaskakują. Tym razem rośliny niszowe

Niejednokrotnie w popularnych marketach możemy trafić na oryginalne odmiany roślin doniczkowych. I to w zaskakujących cenach. Tak też jest tym razem, ponieważ w aktualnej ofercie Lidla możemy znaleźć krotony. Za zaledwie 9,99 zł kupimy 15 cm sadzonkę o pięknym wybarwieniu. Oprócz tego dostępne są też draceny i kalanchoe.

RoslinyRosliny fot. Lidl

Czego potrzebuje kroton? Do najłatwiejszych nie należy, ale warto

Kroton może być wyjątkowo piękną rośliną ozdobną, ale wymaga odpowiedniej opieki, która do najłatwiejszych nie należy. Uwielbia jasne, ale rozproszone światło. Jest to roślina tropikalna, więc nie znosi bezpośredniego nasłonecznienia, które może spowodować oparzenia liści, jednak jest potrzebne do odpowiedniego wybarwienia.

Zobacz też: Mieszkanie w stylu urban jungle podbija internet. Prawdziwy szyk w rytmie natury

Kroton dobrze rośnie w wilgotnych warunkach. Regularne zraszanie lub umieszczenie jego w pobliżu nawilżacza powietrza, może mu zdecydowanie służyć.  Podlewanie powinno być umiarkowane, a ziemia stale wilgotna, ale uważajmy na zalanie korzeni, które skutkuje gniciem. Regularne nawożenie jest ważne, aby dostarczyć roślinie niezbędnych składników odżywczych. Zaleca się stosowanie nawozu o wysokiej zawartości potasu, który pomaga w utrzymaniu intensywnych kolorów liści.

Zobacz też: Już nie tylko olejowanie włosów. Teraz włosomaniaczki promują ten zabieg jako ratunek dla suchych kosmyków

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.