Zasadź je teraz w ogrodzie i ciesz się piękną przestrzenią nawet jesienią. Ogrodnicy je ubóstwiają

Szybka metamorfoza ogrodu na jesień? To możliwe z trawami ozdobnymi, które masz jeszcze szansę posadzić we własnej przestrzeni. Idealny dodatek do roślin i kwiatów na chłodne dni. Zobacz sam!

Trawy ozdobne to rośliny, które charakteryzują się nie tylko pięknym wyglądem, ale także łatwością w uprawie i niskim wymaganiem pielęgnacyjnym. Są doskonałym uzupełnieniem ogrodu, dodając mu lekkości, tekstury i dynamiki. Na jesień stają się szczególnie atrakcyjne, gdy ich kształt i kolor zmieniają się, tworząc piękne kontrasty z innymi roślinami. Kiedy warto je sadzić? Podpowiadamy poniżej!

Kiedy sadzić trawy ozdobne na jesień?

Wybierz miejsce w ogrodzie, które ma dostęp do pełnego lub częściowego słońca. Trawy ozdobne często najlepiej rosną na słonecznych lub lekko zacienionych stanowiskach. Przygotuj glebę, usuwając chwasty i kamienie oraz dodając kompost lub obornik, aby zapewnić roślinom odpowiednią ilość składników odżywczych.

Sadź trawy ozdobne w odstępach zależnych od gatunku i odmiany, ale zazwyczaj co 30–60 cm. Wykop otwory do odpowiedniej głębokości, umieść rośliny w ziemi, a następnie dokładnie je podlej. Po posadzeniu traw ozdobnych ważne jest regularne podlewanie, zwłaszcza w okresie pierwszego roku wzrostu. Poza tym trawy ozdobne nie wymagają zbyt dużo uwagi – to rośliny, które doskonale radzą sobie same. Najlepiej rozpocząć ich uprawę we wrześniu!

Czytaj też: Quiet luxury, czyli nowy trend wnętrzarski 2023/2024. Pasuje do każdego pomieszczenia

Wybierz odpowiednie gatunki traw ozdobnych

Istnieje wiele różnych gatunków traw ozdobnych, z różnymi kształtami, kolorami i wymaganiami. Przed sadzeniem zastanów się, jakie efekty chcesz osiągnąć w swoim ogrodzie i wybierz odpowiednie gatunki dla siebie.

Sprawdź: 6 kolorów, których NIE warto wybierać na ściany w nadchodzącym sezonie. Będziesz zaskoczony

Najpopularniejsze trawy ozdobne na jesień to:

Miskant chiński (Miscanthus sinensis): Charakteryzuje się pięknymi, srebrzystymi kłosami.

Pióropusze trawy (Pennisetum): Mają charakterystyczne, puszyste kwiatostany, które zachwycają jesienią.

Trzcinnik piaskowy (Calamagrostis acutiflora): Tworzy gęste kępy o srebrzystych kwiatach.

Sorgo ozdobne (Sorghum bicolor): Jego czerwone lub brązowe kłosy dodają ciepłego koloru do jesiennego ogrodu.

Zobacz: Efekt lustra na paznokciach powraca w jesiennym wydaniu! Wygląda subtelnie, ale przyciąga wzrok

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.