Prosty sposób na organizację ubrań w szufladzie. Nie trzeba będzie ich prasować!

Szafa z wylewającymi się z niej ubraniami potrafi znacząco utrudnić codzienne funkcjonowanie. Nie można w niej nic znaleźć, zapominamy o niektórych rzeczach, inne gniotą się. Mari Kondo pokazała prosty sposób na składania i organizację szafy, który warto wdrożyć.

Większość z nas składa ubrania w kostkę i układa w stosy w szafie, do szuflady wędrują za to skarpetki i bielizna, a cała reszta na wieszaki. Stosy nie są zbyt wygodne, a przy tym w takim układzie szybko się gniotą. Mari Kondo pokazują sposób na efektywną organizację szafy, który jest banalnie prosty w wykonaniu. 

Zobacz też: Jakie rośliny doniczkowe wybrać na balkon w okresie jesiennym? Te gatunki przetrwają wszystko

Zamiast stosy, postaw na rzędy. Ubrania będą łatwo dostępne

Mari Kondo, światowa specjalistka od organizacji, zachwyciła swoim podejściem do porządkowania ubrań. Według niej najlepszym pomysłem na organizację jest układanie nie w stosy, a w rzędy na płasko. Sprawdzi się to w przypadku swetrów, bluzek i spodni. Najlepiej dodatkowo użyć segregatorów do szuflady, które utrzymują rzędy w ryzach. W ten sposób otwierając szuflady, z góry widzimy wszystkie nasze ubrania, a ich wyjęcie nie zaburza całości. Jeśli chodzi o koszule, marynarki i sukienki to zdecydowanie lepiej czują się na wieszakach.

Nadchodzi jesień, zatem wyciągamy wszelkie ciepłe swetry, których zdecydowanie lepiej nie wieszać na wieszakach, szczególnie tych wełnianych. W ten sposób na sploty grawitacja działa niezbyt dobrze, może dojść do odkształceń. Składanie ich w rulon dl szuflady to optymalna metoda.

Jak składać ubrania według Mari? To najlepsza technika

Technika Mari Kondo to nie tylko organizacja, ale również specjalna technika składania ubrań. Nie jest łatwo ją wytłumaczyć, zatem wklejamy poniżej tutorial. Gdy już ją raz opanujemy, nie zechcemy powrotu do starych nawyków. 

 

Mari Kondo zachęca też do zdroworozsądkowego podejścia do swoich zasobów, czyli pożegnać się z ubraniami, których nie nosimy od dawna, a zakupów dokonywać bardzo rozważnie. 

Zobacz też: Małgorzata Kożuchowska zachwyca nietypową kreacją - "luksusowa z Pani kobieta"

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.