Przyciągają szczęście i pieniądze. Rośliny, którym przypisuje się nietypowe właściwości

Od wieków ludzie na całym świecie wierzyli, że rośliny mogą przynosić szczęście, obfitość i pozytywną energię do naszych domów i życia. Chociaż nie ma dowodów naukowych na to, warto dowiedzieć się, czy może mamy je w swojej kolekcji.

Niezależnie od tego, czy wierzysz w magiczną moc roślin, czy po prostu cieszysz się ich obecnością, ich uprawa może przynieść wiele radości i harmonii do twojego życia. Kto wie, może nawet nie wiesz, że w domu masz te, którym przypisuje się nietypowe właściwości. 

Zobacz też: W Sinsay nowa kolekcja jesiennych dekoracji do domu. Klimatyczne, stylowe i urocze

Bambus szczęścia. Przyciąga obfitość i długowieczność 

Bambus szczęścia, znany również jako "bambus chiński" lub "drzewko pieniędzy", to popularna roślina w kulturze chińskiej. Wierzy się, że przynosi ona obfitość, pomyślność i długowieczność. Bambus szczęścia jest łatwy w hodowli i ma charakterystyczne, wydłużone liście. Warto go umieścić w jasnym miejscu i regularnie podlewać, aby zachować jego zdrowy wygląd.

Pieniążek na finanse. Przyciąga pieniądze

Pilea, w Polsce znana jako pieniążek jest uważana za roślinę, która przynosi bogactwo i oczywiście pozytywnie wpływa na nasze finanse, dlatego niegdyś chętnie dzielono się jej sadzonkami.. Jest łatwa w pielęgnacji i może rosnąć w zróżnicowanych warunkach oświetleniowych.

Maranta wzmaga koncentrację i rozwój. Postaw ją w biurze

Marancie przypisuje się zupełnie inne właściwości, choć one również mogą wpływać na dobre samopoczucie. Uważa się, że  sprzyja ona koncentracji, chęci rozwoju i nauki. Dodaje również pewności siebie i sprzyja realizacji marzeń. Zatem jeśli w to wierzymy, to wprost idealna roślina do pokoju biurowego.

Warto zaznaczyć, że wpływ tych roślin na nasze życie zwykle ma charakter symboliczny i psychologiczny. Posiadanie zieleni w domu, może pomóc w poprawie naszego nastroju, obniżeniu stresu i uczuciu spokoju. Rośliny oczyszczają powietrze i dodają naturalnego piękna do naszych wnętrz.

Zobacz też: Małgorzata Kożuchowska zachwyca nietypową kreacją - "luksusowa z Pani kobieta"

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.