Ozdoby z PRL wracają do nas w zawrotnym tempie. Sentymentalne perełki dla każdego wnętrza

Ozdoby z dawnych lat robią furorę nawet w nowoczesnych wnętrzach i przenoszą nas do sentymentalnych lat minionej epoki. Szczególną popularnością cieszą się ozdoby z PRL'u. Na jakie warto zwrócić uwagę? Tylko spójrz!

W ostatnich latach zauważamy trend, który może wydawać się nieco niespodziewany – ozdoby z PRL powracają do naszej rzeczywistości w zawrotnym tempie. Te niezapomniane elementy wystroju wnętrza i nie tylko, cieszą się ponowną popularnością wśród młodszych pokoleń, a także stają się przedmiotami pożądania dla kolekcjonerów. Co więcej, nie musisz przepłacać za te unikatowe pamiątki z minionych lat. W różnych sklepach znajdziesz je w naprawdę okazyjnych cenach. Zobacz poniżej!

Powrót do PRL – fenomen współczesnego designu 

Okres Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej kojarzy się wielu osobom z różnymi emocjami. Dla jednych to czas nostalgii za prostszymi i spokojniejszymi dniami, dla innych to era trudności i ograniczeń. Niezależnie od tego, jakie wspomnienia budzi PRL, nie sposób zaprzeczyć, że ten okres ma swoje miejsce w historii Polski i pozostawił wiele śladów, które nadal wpływają na naszą kulturę i design.

W ostatnich latach obserwujemy fenomen powrotu do elementów designu z czasów PRL. To, co kiedyś było uważane za przestarzałe, dzisiaj staje się inspiracją dla wielu projektantów i osób poszukujących unikatowych dodatków do swoich wnętrz. Ozdoby z PRL, takie jak lampy, zegary, obrazy, czy porcelana, wracają do łask i zdobywają serca miłośników oryginalnych i nietuzinkowych przedmiotów.

Sprawdź: Ten domowy sposób sprawi, że twoje okna będą błyszczeć w kilka chwil. Zero smug, minimalny wysiłek

Ozdoby PRL w twoim domu – postaw na podobny styl do minionej epoki

Atrakcyjne cenowo dekoracje, które dają sentyment lat PRL'u znajdziesz w tym momencie w Homli i w Duka. Te dwa sklepy oferują praktyczne ozdoby, dzięki którym wprowadzisz do swojego wnętrza nieco retro klimatu.

Ozdoby 1Ozdoby 1 fot. Homla

Czytaj też: Sypialnia w stylu vintage z nutą nowoczesności. Jak ją urządzić? To prostsze, niż myślisz

Możesz wybrać opcję nastawioną na jasne kolory, czyli sztuczne kwiaty w prostym wazoniku lub złotą tackę, np. do stawiania filiżanek kawy i herbaty. A jeśli zależy ci na bardziej stonowanym i chłodniejszym efekcie, to możesz go stworzyć za pomocą stalowego serwetnika i prostej, bawełnianej serwety w odcieniu beżu.

Ozdoby 2Ozdoby 2 fot. Duka

Zobacz: Tych kolorów nie kupuj tej jesieni, aby uniknąć modowej wtopy. Będziesz zaskoczona

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.