Dywany w stylu vintage i retro w supercenach

Wielki powrót dywanów w stylistyce vintage! Ten trend zachwyci fanów nowoczesnych wnętrz, ale z duszą.

Wielki powrót dywanów w stylu vintage

Styl vintage ma różne oblicza, jego wykończenie, kolory, wzory zależą od epoki, którą wprowadzamy do wnętrza. W Polsce jest to zazwyczaj okres lat 50., 60., 70., kiedy królowały w pomieszczeniach wzory geometryczne, wielobarwne z przewagą zieleni, żółci, elementami czerwieni, pomarańczy i odcienia musztardowego.

Marzysz o podróży w czasie? Dywany w stylu vintage mogą ci to umożliwić. Ich autentyczne wzory i charakterystyczna estetyka przeniosą cię do innych epok. Dywany vintage są prawdziwymi dziełami sztuki, które przemawiają swoją historią. Każdy dywan vintage ma swoją własną opowieść do opowiedzenia. Mogą to być orientalne dywany, które przetrwały pokolenia i zachowały swoje oryginalne wzory, czy też dywany z lat 60. i 70., które odzwierciedlają estetykę tamtych czasów. Te dywany przynoszą do wnętrza duszę i życie, które tylko rzadko można znaleźć w nowoczesnych produktach.

Dywany vintageDywany vintage fot. Edinos

Unikalne wzory i kolory 

Jednym z głównych powodów, dla których dywany vintage są tak cenione, są ich unikalne wzory i kolory. Te dywany często łączą różne style i wpływy kulturowe, tworząc wyjątkowe kompozycje, które wyróżniają się na tle innych elementów wnętrza. Niepowtarzalne kombinacje kolorów i wzorów nadają pomieszczeniu wyjątkowego charakteru.

W stylu retro nie może zabraknąć mocnych, żywych kolorów, elementów w geometryczne czy też roślinne wzory i zwariowanych dodatków. Wyraziste wzory to również jedna z nielicznych cech charakterystyczna dla tego stylu. Nie ulega wątpliwości, że styl retro jest radosny i przytulny - nadaje wnętrzom niepowtarzalnego i postarzanego klimatu. Wzorowane na designie z przeszłości, te dywany wplatają elegancję i nostalgię w każde pomieszczenie.

Dywany vintageDywany vintage fot. Edinos

Dywany vintage i retro - wspaniały dodatek do każdego wnętrza

Bez względu na to, czy jesteś miłośnikiem nowoczesnego minimalizmu, czy też preferujesz klasykę, dywan vintage może być wspaniałym dodatkiem do wnętrza. W minimalistycznych przestrzeniach może dodać charakteru, podczas gdy w bardziej klasycznych wnętrzach może stanowić centralny element dekoracyjny, idealnie zharmonizowany z pozostałym wyposażeniem. 

Dywany vintageDywany vintage fot. Edinos

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.