Ten jeden trik sprawi, że łazienka będzie błyszczeć, jak nigdy dotąd. Nie zapomnij o tym produkcie

Łazienka, która lśni czystością dzięki jednemu, domowemu sposobowi? To możliwe z produktem, który na pewno masz u siebie w domu. Sprzątanie nie było jeszcze tak proste. Zobacz sam!

Łazienka to miejsce, które wymaga szczególnej uwagi jeśli chodzi o czystość i higienę. Nie ma nic gorszego niż wchodzenie do zabrudzonej i pozbawionej blasku łazienki. Ale czy zastanawialiście się kiedyś, jak można osiągnąć nieskazitelnie czystą i błyszczącą łazienkę za pomocą prostego triku? Okazuje się, że odpowiedzią może być zwykła cytryna! 

Jakie są zalety czyszczenia cytryną?

Cytryna jest bogata w kwas cytrynowy, który działa jako naturalny odkamieniacz i rozpuszczalnik tłuszczów. Dzięki temu jest idealna do usuwania osadów wapiennych, plam i zabrudzeń w łazience. Ponadto ma przyjemny zapach, który pozostawia uczucie świeżości po czyszczeniu.

Sprawdź: Ozdoby z PRL wracają do nas w zawrotnym tempie. Sentymentalne perełki dla każdego wnętrza

Sposób czyszczenia łazienki z użyciem cytryny

Oto kroki, które należy podjąć, aby wykorzystać cytrynę do czyszczenia łazienki:

Składniki, które będą potrzebne:

– Cytryna (możesz użyć kilku, w zależności od wielkości łazienki);

– Sól;

– Miska;

– Szczoteczka do zębów (nieużywana lub przeznaczona specjalnie do czyszczenia).

Kroki do czyszczenia:

Rozpocznij od przygotowania mieszanki soli i cytryny. Wymieszaj około pół szklanki soli z sokiem wyciśniętym z cytryny. Mieszanka ta stworzy pastę oczyszczającą.Teraz, kiedy masz pastę, użyj szczoteczki do zębów, aby nałożyć ją na wszystkie obszary w łazience, które wymagają czyszczenia. Skup się na miejscach, gdzie występują osady wapienne, jak na przykład na bateriach, umywalkach, czy kabinach prysznicowych. Pasta doskonale usuwa plamy i osady, pozostawiając powierzchnie czyste i błyszczące.

Czytaj też: Po tym nawozie liście zamiokulkasa zaczną rosnąć błyskawicznie. Wystarczy jeden składnik z kuchni

Pozostaw pastę na kilka minut, aby zadziałała. W międzyczasie, możesz wycisnąć sok z kilku innych cytryn i wymieszać go z wodą, aby uzyskać naturalny środek do mycia powierzchni. Po kilku minutach intensywnego działania pasty, użyj miękkiej szmatki lub gąbki, aby oczyścić powierzchnie. Jeśli niektóre miejsca są bardzo zabrudzone, możesz użyć szczoteczki do zębów, aby dokładnie doczyścić trudno dostępne miejsca. Na koniec, spłucz obszary, które oczyściłeś, czystą wodą, a następnie wypoleruj je suchą szmatką. Twoja łazienka będzie teraz błyszczeć i pachnieć świeżością cytryny!

Zobacz: Jak mieć zdrowe i lśniące włosy? Klucz tkwi w tych 3 krokach

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.