Jak usunąć kamień z baterii łazienkowej? Domowe sposoby i jeden hit prosto z TikToka

Twarda woda to powszechny problem. Jednak o ile nam zupełnie nie szkodzi, to armatura w domu niestety na twardą wodę jest wystawiana notorycznie. Osadzanie kamienia dzieje się naprawdę szybko. Jak z nim walczyć domowymi sposobami?

Dzbanki filtrujące to świetny wynalazek, choć warto zaznaczyć, że ludziom twarda woda jako tako nie szkodzi. Szkodzi natomiast domowym sprzętom, które mają ciągły kontakt z wodą. Osadzający się kamień przyczynia się do wcześniejszego zużycia, awarii, ale przede wszystkim nieestetycznego wyglądu. Koronnym przykładem są baterie łazienkowe.

Kamień bywa bezlitosny dla armatury. Co robi twarda woda?

Baterie łazienkowe szybko zbierają wszelkie osady wynikające z twardej wody, dlatego zacieki trzeba domywać na bieżąco. Niezależnie od tego czy posiadamy baterie w kolorze srebrnym, złotym, czarnym, błyszczącym czy matowym, każda z nich jest nieodporna na powstawanie białych plam od wody. Świetnym sposobem jest impregnacja, np. specjalnym preparatem, który stwarza powłokę hydrofobową, a nawet olejem spożywczym. Woda po natłuszczonej powierzchni po prostu spływa. A gdy już dojdzie do osadów, to warto przetestować domowe sposoby. 

Domowe sposoby na kamień. Weź gumkę

Świetnie sprawdzi się papka z sody oczyszczonej, którą należy wetrzeć w kran czy baterię za pomocą miękkiej gąbki, a następnie obficie spłukać i wycieramy do sucha. Pamiętajmy, że popularne środki do czyszczenia toalet zupełnie nie nadają się do armatury, ponieważ palą powłokę. Inni polecają czyszczenie kranów ręcznikiem nasączonym octem, jednak należy pamiętać, że ocet pozostawiony na dłużej również może oszpecić kran. 

Zobacz też: Jakie rośliny musisz przyciąć we wrześniu? Dzięki temu będą kwitły jak szalone na wiosnę

Pewien zaskakujący sposób można zobaczyć na profilu @pogotowie_sprzątające, to prawdziwa skarbnica wiedzy na temat sprzątania. Prowadząca pokazała, że kamień z armatury można usunąć za pomocą gumki do ścierania! Bez użycia detergentów.

To banalnie prosty sposób i jak widać na filmie, skuteczny. 

Zobacz też: Unikaj tych błędów podczas golenia nóg, a zniwelujesz podrażnienia. Sposób na miękką i gładką skórę

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.