W Biedronce od dzisiaj dostawa roślin doniczkowych. Wśród nich pewna rzadko spotykana odmiana

Już nie monstery i paprotki. W popularnych marketach coraz częściej pojawiają się dostawy coraz to bardziej niszowych odmian, które wprost zachwycają. Tym razem wielbiciele roślin doniczkowych powinni szybko udać się do Biedronki.

Zanim kupimy roślinę w markecie to lepiej sprawdzić jej stan np. czy posiada plamy sugerujące jakieś choroby lub szkodniki. To nie znaczy, że nie powinniśmy jej kupić, szczególnie gdy cena jest okazyjna. W takiej sytuacji po prostu należy przeprowadzić małą kwarantannę. Od dzisiaj w Biedronce dostępne są ciekawe odmiany kwiatów doniczkowych.

Dostawa kwiatów w Biedronce. Te odmiany możesz spotkać

Co tym razem znalazło się w ofercie Biedronki? Wybór jest całkiem interesujący. Możemy kupić monsterę siltepecana, scindapsiusa, które kosztują 19,99 zł, a także cyklameny za 8,99 zł i barwione wrzosy po 6,99 zł. Ale to nie wszystko, warto wziąć pod uwagę rzadko spotykane zantedeschia. Wyjątkowej urody rośliny kwitnące, które przypominają kalię i skrzydłokwiat. 13 cm sadzonki kosztują 19,99 zł. Choć są piękne, to warto pamiętać, że jednak mają pewną listę wymagań.

Zobacz też: Jakie rośliny musisz przyciąć we wrześniu? Dzięki temu będą kwitły jak szalone na wiosnę

Czego potrzebuje zantedeschia? Uważaj na zraszanie

Zantedeschia jest rośliną pochodzącą z obszarów południowej Afryki, gdzie rośnie w naturalnym środowisku wilgotnych lasów, nad strumieniami i w podmokłych terenach. To wspaniałe pochodzenie wpłynęło na jej wymagania dotyczące pielęgnacji i trzeba to wziąć pod uwagę. Najbardziej charakterystyczną cechą zantedeschii są kwiaty. Wydają się być skomponowane z dwóch części - podsadki i kolby kwiatowej.

Podsadka ma różnorodne barwy, od białej i kremowej po intensywne odcienie czerwieni i pomarańczy. Roślina ta potrzebuje rozproszonego światła, lekko kwasowego podłożą i wysoką wilgotność, jednak nie znosi przelania. Zamiast zraszania, lepiej ustawić w pobliżu nawilżacz powietrza. Podlewaj ją regularnie, ale upewnij się, że doniczka ma dobry drenaż, aby uniknąć zalania korzeni.

Zobacz też: Unikaj tych błędów podczas golenia nóg, a zniwelujesz podrażnienia. Sposób na miękką i gładką skórę

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.