5 TOP roślin doniczkowych o pięknych liściach. Niezwykle oryginalne i nietrudne w uprawie

Choć do dyspozycji mamy mnóstwo odmian roślin doniczkowych, to wiele osób szuka tych najbardziej oryginalnych. Takich, których liście są ozdobą samą w sobie. Oto 5 najciekawszych.

Gdy już zaczniemy przygodę z roślinami doniczkowymi to trudno przestać. Po pierwszych sukcesach nabieramy ochoty na więcej, dlatego poszukujemy coraz to bardziej oryginalnych odmian. Egzotyczne liście potrafią oczarować, dzięki nim wnętrza domu nabiera nowego charakteru. Poznaj najciekawsze odmiany.

Rozowy zawrót głowy. Rośliny inne niż wszystkie

Zacznijmy od odmian wyróżniających się kolorem. Natura oprócz zieleni umiłowała sobie róż, dlatego do dyspozycji mamy kilka naprawdę cieszących oko różowych odmieńców. Wśród nich prym wiedzie stromanthe triostar. Jej okazałe liście o błyszczącej powierzchni wyróżniają się odcieniami zieleni, bieli, różu oraz czerwieni. Istna feeria kolorów! Na liście inponująych roślin o różowych liściach znajduje się także kalatea Roseopicta Rosey.

Maksymalnie różowe są liscie Aglaonemy 'Red Dragon', która oprócz dużej dekoracyjności odznacza się ponadto umiarkowanymi wymaganiami. 

Zobacz też: Jakie rośliny musisz przyciąć we wrześniu? Dzięki temu będą kwitły jak szalone na wiosnę

Patyczki, obłok i wachlarz. Te kształty liści zachwycają

Jeśli chodzi o rośliny zielone to z pewnością wyróżniają się te o nietypowych kształtach np, patyczak zwisajacy, który wygląda niczym czupurna hipisowska fryzura. Warto uprawiać go w zwisajaych podwieszanych donicach, co tym bardziej podkreśla jego kształt. Nieco pustynny urok ma za to asparagus pierzysty, który przypomina zielony obłoczek.

Ażeby bujnie rósł należy go regularnie zraszać. Obiektem westchnień wielu roślinnych amatorów jest licuala, dosyc trudno dostępna. Jej rozłożyste wyglądają niemal identycznie jak wachlarze. 

Zobacz też: Unikaj tych błędów podczas golenia nóg, a zniwelujesz podrażnienia. Sposób na miękką i gładką skórę

Więcej o: