Ten fotel to luksus i wygoda w jednym. Zupełnie odmienia oblicze salonu

Ten jeden mebel ma naprawdę wiele zalet, choć nieprzekonani mogą powiedzieć, że to relikt przeszłości. Jednak welurowy fotel niejedno ma oblicze, dlatego też warto wziąć go pod uwagę w aranżacji wnętrz.

Fotel w salonie może być jego bardzo ważnym punktem. Jeśli jest duży i miękki to aż zachęca do zasiedzenia się w nim wraz z książką. Fotel wzbudza poczucie komfortu i chęci zatrzymania się na chwilę, zatem jego obecność może dodać przestrzeni domowego uroku. Szczególnie gdy jest wykonany z pewnego wyrafinowanego materiału. 

Welurowy fotel w aranżacji wnętrz. Luksus w wersji komfortowej

Welurowe fotele nie są niczym nowym. Posiadali je królowie i arystokracja setki lat temu, dlatego też kojarzy się z pewnym luksusem i elegancją. Welurowy fotel może być kluczowym elementem aranżacji wnętrza. Duże gabaryty i połyskujący miękki materiał przykuwają uwagę. To mebel, który łączy w sobie komfort, ale i elegancję, a to nie zdarza się tak często. Welur ma dwa oblicza, z jednej strony kojarzy się z wyrafinowanym stylem, a z drugiej dzięki miękkiej fakturze również z wygodą.

Różne style i warianty. Może być zarówno retro, jak i nowoczesny

Welurowe fotele są dostępne w szerokim spektrum kolorów i stylów. W wariancie klasycznym posiadają okrągłe oparcia, ozdobne nóżki i guziki. Często występują w nasyconych kolorach, takich jak burgund, butelkowa zieleń czy granat. W wersji vintage chic doskonale sprawdzą się te w kwiatowe wzory i pastelowych odcieniach np. pudrowego różu. Taki fotel odnajdzie się także w nowoczesnych wnętrzach, jeśli postawimy na neutralne kolory i minimalistyczną formę.

Fotele weluroweFotele welurowe fot. Unsplash

Zobacz też: Jakie rośliny musisz przyciąć we wrześniu? Dzięki temu będą kwitły jak szalone na wiosnę

Welurowy fotel może stać się centralnym punktem twojego pomieszczenia. Umieszczony w strategicznym miejscu, przyciąga uwagę i nadaje charakteru całej przestrzeni. Stanie się doskonałą ozdobą w salonie, sypialni, czy gabinecie. Dodając do niego poduszki i pledy, stworzymy przytulny kącik do relaksu.

Zobacz też: Unikaj tych błędów podczas golenia nóg, a zniwelujesz podrażnienia. Sposób na miękką i gładką skórę

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.