Irygatory do zębów - gwarancja pięknego uśmiechu

Zdrowe i białe zęby są wizytówką każdego człowieka, ale niestety, utrzymanie ich w doskonałym stanie wymaga nie tylko regularnej higieny jamy ustnej, ale także skutecznych narzędzi do czyszczenia trudno dostępnych miejsc. Irygatory do zębów stanowią doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy pragną zadbać o uzębienie w sposób kompleksowy i skuteczny.

Czym są irygatory do zębów?

Irygatory dentystyczne to dla wielu osób urządzenia niezbędne w codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Dzięki generowanemu przez siebie strumieniowi wody wspaniale usuwają one naleciałości z przestrzeni międzyzębowych i miejsc poniżej linii dziąseł. Według specjalistów irygatory gwarantują znacznie lepsze czyszczenie trudno dostępnych obszarów niż nici dentystyczne czy szczoteczki międzyzębowe, a przy tym są w pełni bezpieczne i łatwe w obsłudze. Irygacja zębów jest doskonałym uzupełnieniem codziennej higieny jamy ustnej.

 

Irygatory do zębówIrygatory do zębów fot. Ceneo

Zalety używania irygatora do zębów

  • Lepsze czyszczenie - irygatory usuwają nawet te zanieczyszczenia, które są trudno dostępne dla tradycyjnych szczoteczek do zębów i nici dentystycznych. Dzięki strumieniowi wody pod ciśnieniem, skutecznie wypłukują resztki jedzenia, bakterie i osad nazębny.
  • Mniejszy kłopot z kamieniem nazębnym - irygator dokładnie wypłukuje bakterie i płytkę nazębną z pomiędzy zębów oraz poniżej linii dziąseł. Dzięki temu kamień nazębny odkłada się znacznie wolniej.
  • Zapobieganie próchnicy - usuwanie resztek pokarmowych i bakterii z przestrzeni międzyzębowych zmniejsza ryzyko rozwoju próchnicy.
  • Świeży oddech - woda z irygatora pod ciśnieniem doskonale usuwa bakterie beztlenowe, które często odpowiadają za nieświeży oddech
  • Redukcja stanów zapalnych - osoby mające problemy z dziąsłami mogą odczuć ulgę dzięki regularnemu korzystaniu z irygatora, ponieważ pomaga on w redukcji stanów zapalnych i obrzęków.

Dla kogo polecany jest irygator do zębów?

To urządzenie polecane dla każdego. Jednak z jego zalet szczególnie skorzystają:

  • osoby noszące aparat ortodontyczny, korony, mosty lub implanty,
  • osoby o wąskich przestrzeniach międzyzębowych, u których nie sprawdza się nić dentystyczna czy szczoteczka międzyzębową,
  • osoby, u których szybko odkłada się kamień nazębny, zwłaszcza w obszarach poddziąsłowych,
  • osoby ze zwiększoną tendencją do powstawania próchnicy.

IrygatoryIrygatory fot. Ceneo

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.