Sypialnia w stylu skandynawskim to oaza spokoju i relaksu. Oto 5 najpiękniejszych inspiracji

Jeśli nie mamy pomysłu na aranżację sypialni, a zależy nam przede wszystkim na harmonii, to styl skandynawski będzie doskonałym wyborem. Te aranżacje to najlepszy tego dowód.

Styl skandynawski jest jednym z najpopularniejszych trendów w wystroju wnętrz i to niezależnie od kontynentu. Wynika to idealnego połączenia prostoty, funkcjonalności i przytulności. A często do takiego właśnie efektu dążymy. Choć sprawdzi się on w każdym pomieszczenie, to w przypadku sypialni jest to wybitnie dobry pomysł. 

Zobacz też: Styl cottage core, czyli prawdziwa perełka w aranżacji wnętrz na sezon 2023/2024. Jak go urządzić?

Spokój, harmonia i światło. Tutaj można się zregenerować

Sypialnie urządzone w stylu skandynawskim są miejscem, gdzie minimalistyczny design i ciepła atmosfera spotykają się, tworząc przestrzeń idealną do wypoczynku i relaksu. Wyróżniają się przede wszystkim wrażeniem pomieszczenia pełnego światła.

SypialniaSypialnia fot.TabitaZn/Shutterstock

Często są urządzone w jasnych kolorach, takich jak biel, szarość i pastele, co sprawia, że wnętrza wydają się przestronne. Jasna kolorystyka jest charakterystyczna dla krajów skandynawskich, gdzie zimowe dni są krótkie, a naturalne światło jest nader ważne. Biel, beż i szarość maksymalnie rozświetlają nawet ciemne pokoje. 

sypialniasypialnia fot.Prostock-studio/Shutterstock

Ważna jest natura w różnej postaci. Postaw na te akcenty

Kolejną istotną cechą sypialni w stylu skandynawskim są naturalne materiały. Meble często są wykonane z drewna i wikliny i mają prostą formę. Nie ma mowy o dużej ilości ozdób, które zakłócałyby harmonijność. W stylu skandynawskim ważna jest zieleń, która również działa kojąco na nastrój. 

fot.fot. fot.Pixel-Shot/Shutterstock

Wisienką na torcie może być mini hamak lub podwieszany fotel, który wygląda nieco boho. To w nim można spędzić długie godziny z książką w ręku.

sypialniasypialnia fot.Ground Picture/Shutterstock

Mimo wszystko w skandynawskiej sypialni jest miejsce na miękkie dywany, poduszki, pledy, które dodają domowego uroku.  Tekstylia powinny być z naturalnych materiałów, takich jak bawełna, wełna czy len. Sypialnia w stylu skandynawskim to miejsce, w którym można oderwać się od codziennego zgiełku i w pełni zrelaksować się.

sypialniasypialnia fot. jafara/Shutterstock

Zobacz też: Te spodnie to strzał w dziesiątkę na jesień. Mają najmodniejszy krój tego sezonu. Już lansuje je Julia Wieniawa

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.