Już od dzisiaj w Biedronce wyjątkowa roślina doniczkowa za 17,99 zł. To nie lada gratka dla kolekcjonerów

Ci, którzy z lubością kolekcjonują rośliny doniczkowe o nietypowych liściach, powinni dzisiaj szybko udać się do Biedronki. Za jedyne 17,99 zł można zakupić wyjątkową odmianę, którą cenią sobie nawet kolekcjonerzy.

To kolejna miła marketowa niespodzianka. Coraz częściej możemy liczyć na odmiany bardziej oryginalne niż monstera czy paprotka i to w świetnych cenach. Tym razem czeka nas świetna okazja. Amatorzy roślin doniczkowych będą zachwyceni.

Zobacz też: Bujna monstera w doniczce? Zastosuj ten nawóz, efekty gwarantowane

W Biedronce dużo wrzosów, ale nie tylko. Caladium to wielka gratka

Jak na tę porę roku przystało, w marketach dostępne są różne odmiany wrzosów, którymi możemy pięknie udekorować balkon. Tym razem oprócz nich w Biedronce dostępne jest caladium. A to jedna z najbardziej uroczych i niezwykłych roślin liściastych, które można uprawiać w domu. Jej wyjątkowe liście mają różne odcienie zieleni, czerwieni, różu i białego uczyniły ją ulubienicą wielu miłośników roślin ozdobnych na całym świecie. W Biedronce dostępne są dwie odmiany: różowo-zielona i kremowo-zielona. Kosztują 17,99 zł. Zanim zdecydujemy się na zakup caladium, warto zapoznać się z potrzebami tej rośliny.

dostawa roślin w Biedroncedostawa roślin w Biedronce fot. gazetka Biedronki

Czego potrzebuje caladium? Jest lekko wybredne

Liście caladium są sercowate lub trójkątne, często z wyraźnymi nerwami i różnymi wzorami. Roślina ta osiąga zazwyczaj wysokość od 30 do 60 cm, lubi rozproszone umiarkowane światło. Nie może ono być bezpośrednie, ponieważ liście mogą się poparzyć, ale nie może też stać w cieniu, ponieważ potrzebuje światła do odpowiedniego wybarwienia.

Dla caladium bardzo ważne jest umiejętne podlewanie. Gleba powinna być stale wilgotna, ale nie przelana. Świetnie podziała na nią towarzystwo nawilżacza powietrza, ewentualnie zraszanie. Trzeba uważać z nawożeniem, ponieważ potrzebuje zaledwie połowy dawki i najczęściej co dwa tygodnie.

Zobacz też: Te spodnie to strzał w dziesiątkę na jesień. Mają najmodniejszy krój tego sezonu. Już lansuje je Julia Wieniawa

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.