Po tej domowej mieszance na meblach nie będzie osiadał kurz i nabiorą pięknego połysku

Kurz na meblach to powszechne, ale i bardzo irytujące zjawisko. Co więcej, wiele osób po prostu nie wie, jak się go pozbywać, mimo że regularnie przeciera meble. Frustracja rośnie, a wystarczy zastosować pewien prosty trik. Meble będą odporne na kurz!

Chyba nie ma w domu, w którym kurz nie byłby częstym zjawiskiem. Chodzi nie tylko o kwestie porządku i estetyki, ale również zdrowotne, ponieważ ma on potencjał wysoko alergizujący. Częste przecieranie mebli to jednak za mało. Trzeba wiedzieć, jak sprzątać kurz i zabezpieczać przed nim powierzchnie.

Zobacz też: Dlaczego warto mieć toaletkę w sypialni? Te trzy powody szybko cię przekonają

Nie rozcieraj, a usuń. Unikniesz osadzania się kurzu

Najczęściej kurz sprzątamy, używając mokrej ściereczki. Niestety nie jest to zmywanie, a jedynie rozcieranie kurzu, a dodatkowo wysychająca powłoka wręcz przyciąga nową partię kurzu. Efekt? Przybrudzony i matowy mebel. Kurz należy najpierw zgarnąć na sucho, najlepiej sprawdzi się do tego odkurzacz z nasadką z włosiem, ale może to być również miotełka typu swiffer. W ten sposób unikamy rozcierania go po powierzchni.

Zobacz też: Sypialnia w stylu skandynawskim to oaza spokoju i relaksu. Oto 5 najpiękniejszych inspiracji

Domowy sposób na pozbycie się kurzu. Weź cytrynę i oliwę

Gdy już pozbędziemy się kurzu, wówczas możemy użyć delikatnie mokrej ściereczki np. z mikrofibry. To usunie resztki, a także odświeży mebel. Jednak najważniejsze jest zabezpieczenie powierzchni przed osiadaniem kurzu, czyli impregnacja. Na rynku istnieją specjalne produkty do tego, ale możemy też wypróbować domowy sposób. Wystarczy kilka kropel soku z cytryny wymieszać niedużą ilością oliwy z oliwek, a następnie nałożyć je na suchą ściereczkę. Jest to mieszanka, która zadziała niczym wosk do mebli. Kurz nie będzie już tak intensywnie osiadał, a meble nabiorą ładnego blasku.

Zobacz też: Raz na zawsze pozbądź się czerwonych kropek po goleniu nóg. Idealna skóra w kilku prostych krokach

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.