Zapomnij o maszynce do golenia. Ten sposób na idealnie gładką skórę to HIT! Bez bolesnych podrażnień

Problem z depilacją ma wiele osób, które uwielbiają gładką skórę. Niestety usuwanie włosków potrafi być błędnym kołem pełnym dyskomfortu, dlatego tego typu urządzenia mogą być prawdziwym wybawieniem.

Metod depilacji mamy sporo, ale wśród prym wiedzie maszynka do golenia. Są one dostępne niemal wszędzie, tanie, a sama depilacja odbywa się szybko. Minusów jest jednak więcej, podrażnienia po depilacji maszynką są zjawiskiem częstym. Przyczyniają się do tak zwanej truskawkowej skóry, pełnej czerwonych kropeczek, co jest nie tylko nieestetyczne, ale przede wszystkim świadczy o podrażnieniu skóry. Poza tym depilacja maszynką ma bardzo krótkotrwały efekt, dlatego też warto wziąć pod uwagę inne metody.

Zobacz też: Po tej domowej mieszance na meblach nie będzie osiadał kurz i nabiorą pięknego połysku

Depilacja laserowa to prawdziwy przełom. Na czym polega?

Oprócz depilacji maszynką sporo osób decyduje się na depilacje woskiem, pastą cukrową lub depilatorem wyrywającym włoski. Niestety, jeśli mamy niski poziom bólu, to będą naprawdę nieprzyjemne doświadczenia. Gładka skóra bez podrażnień, bezbolesna depilacja, a przy tym długotrwały efekt to marzenie wielu osób. Dlatego też depilacja laserowa zrobiła prawdziwą furorę na rynku. Na czym polega?

Polega na polega na naświetlaniu danej partii skóry odpowiednio dopasowaną wiązką światła, dzięki czemu dochodzi do zniszczenia cebulki włosa (światło lasera dociera w głębokie warstwy skóry uszkadzając barwnik naszych włosów, czyli melaninę).

Skórę depiluje się najpierw maszynką, a później poddaje zabiegowi naświetlania. Należy wykonać serię zabiegów, a efekt utrzymuje się nawet kilka lat! Prawdziwa magia, jednak ma swoją cenę. Depilację taką dokonuje się w specjalnym salonie, a cena jest dosyć wysoka, choć warta tych kosztów. Dla wielu osób problemem jest też znalezienie regularnie czasu na wybranie się na depilację do salonu. Depilacja IPL w domu to prawdziwe wybawienie w takim wypadku.

Zobacz też: Po tej domowej mieszance na meblach nie będzie osiadał kurz i nabiorą pięknego połysku

Philips Lumea to prawdziwy hit. Bezbolesna depilacja w domu

Depilator laserowy Philips Lumea uchodzi za jeden z najlepszych tego typu urządzeń na rynku. Warto zaznaczyć, ze to depilator IPL, ma nieco słabsze działanie niż depilacja laserowa w salonie, jednak wielkim plusem jest to, że możemy go bez problemu używać w domu. 

Na stronie producenta możemy przeczytać:

 Dzięki depilatorowi IPL Philips Lumea Twoja skóra pozostanie gładka nawet do 12 miesięcy. Inteligentne nasadki depilatora IPL dopasowują się do kształtów ciała, tak by zapewnić Ci w zaciszu Twojego domu efekty depilacji jak z salonu kosmetycznego.  Skuteczność i efekty depilacji IPL: do 92% redukcji włosków już po trzech zabiegach*

W tym przypadku również trzeba zastosować kilka serii zabiegów co tydzień, a później co dwa tygodnie, wraz z każdym kolejnym włosków odrasta coraz mniej i są delikatniejsze. Co więcej, Philips stworzył aplikację, która przypomina o konieczności wykonania kolejnej serii naświetlania. Philips Lumea na pewno sprawdzi się na średnio ciemnych i ciemnych włoskach, trudniej będzie z bardzo jasnymi. Skóra będzie gładka, bez podrażnień, a o maszynce możemy spokojnie zapomnieć. 

Zobacz też: Raz na zawsze pozbądź się czerwonych kropek po goleniu nóg. Idealna skóra w kilku prostych krokach

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.