Nie męcz się z prasowaniem żelazkiem i sięgnij po to urządzenie! Gładkie ubrania w kilka chwil

Mało kto lubi prasować ubrania. To czynność żmudna i nie zawsze prosta. Szczególnie jeśli mamy do czynienia z ubraniami z zakładkami, z różnymi zagięciami lub z bardzo mnących się materiałów. Z pomocą przychodzi parownica do ubrań, czyli nowoczesna alternatywa do żelazka. Jak to działa, jakie są korzyści?

Parownica do ubrań: jak działa?

Parownica (określana też jako steamer) to urządzenie, które prasuje nasze ubrania, ale za pomocą wytwarzanej, gorącej pary. Zamiast kłaść ubranie na deskę, zazwyczaj wieszamy go na wieszaku i kierujemy głowicę parownicy w kierunku miejsc z zagnieceniami. Jak działa parownica do ubrań? Wyposażona jest w generator pary ze zbiornikiem na wodę (uzupełniamy go przed użyciem), który wytwarza wilgotne powietrze o wysokiej temperaturze. Para wydobywa się z urządzenia małymi dziurkami w głowicy.

To rozgrzane powietrze rozprostowuje materiał. Do czego służy parownica do ubrań? Co ciekawe, ma szersze zastosowanie niż tylko prasowanie. Para o wysokiej temperaturze działa też bakteriobójczo i niweluje brzydkie zapachy. Z tego powodu można ją zastosować do bardzo różnych powierzchni, np. odświeżenia kanapy lub tapicerki w samochodzie. 

Czytaj też: Po tej domowej mieszance na meblach nie będzie osiadał kurz i nabiorą pięknego połysku

parownica do ubrańparownica do ubrań fot. pexels.com

Parownica do ubrań Philips

Jedną z wielu marek, które mają w swojej ofercie parownice do ubrań, jest Philips. Marka oferuje zarówno ręczne parownice do ubrań, jak i stojące, ze specjalną, pionową deską do położenia ubrań. Ręczne modele są bardziej popularne i dla wielu osób wystarczające pod względem mocy i funkcjonalności. 

Przykładem jest parownica do ubrań Philips Seria 7000 STH7060/80. Z tym ręcznym steamerem można wyprasować swoje ubrania szybko, bez wysiłku i umiejętności. Pomagają w tym innowacyjne rozwiązania, takie jak np. ruchoma głowica, dająca możliwość prasowania pod różnymi kątami, zarówno w pionie, jak i w poziomie. Dodatkowo parownica Philips jest wyposażona w stopę z ostrą końcówką, która lepiej dociera do trudno dostępnych miejsc, np. przy guzikach. Bardzo szybko jest gotowa do użycia, potrzebuje zaledwie 30 sekund.

Czemu warto mieć parownicę do ubrań?

Posiadanie parownicy do ubrań ma na pewno wiele korzyści. To urządzenie jest co prawda droższe od prostego, tradycyjnego żelazka, ale na pewno dzięki niemu oszczędzamy dużo swojego czasu, który możemy spędzić inaczej. Używanie parownicy zamiast żelazka to także mniej nerwów i wysiłku na co dzień. Nie trzeba mieć też do tego żadnych umiejętności.

parownica do ubrańparownica do ubrań fot. shutterstock.com

Parownica uprasuje nie tylko ubrania, ale też firany lub pościel, czyli wielkogabarytowe materiały, które zawsze sprawiają dużo problemów. Kolejny plus to też szerokie zastosowanie parownicy do ubrań. Tak jak wspomniałam powyżej, para, którą wytwarza urządzenie ma też działanie bakteriobójcze. Można ją stosować np. do dywanów lub foteli w samochodzie.

Czytaj też: Zapomnij o maszynce do golenia. Ten sposób na idealnie gładką skórę to HIT! Bez bolesnych podrażnień

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.