Nie musisz dźwigać już zgrzewek wody. To urządzenie sprawi, że kranówka będzie smakować wyśmienicie

Nikogo nie trzeba przekonywać, że picie wody jest bardzo ważne dla naszego zdrowia. Odwodnienie jest niebezpieczne, ale kupowanie codziennie kolejnych butelek to mało ekologiczne rozwiązanie. W takiej sytuacji warto postawić na pewne świetne urządzenie.

Ile powinniśmy pić wody? Wiele źródeł pokazuje, że minimum litr, ale najlepiej jednak więcej. Woda jest nam niezbędna dla zdrowego funkcjonowania. Odwodnienie może prowadzić do ogólnego osłabienia, migren, omdleń. Lista jest dłuższa, ale jedno jest pewne, o piciu wody musimy pamiętać. Jak zadbać o ten nawyk?

Zadbajmy o ekologię. Woda z kranu to najrozsądniejsze rozwiązanie

Wciąż dużo osób kupuje całe zgrzewki wody mineralnej, dzięki czemu dbają o nawodnienie. Najlepiej jest postanowić na kranówkę, która jest bezpiecznym i dobrym źródłem. Jednak wielu osobom zwyczajnie nie smakuje i wolą sięgnąć po jakiś gazowany napój. Częste kupowanie wody w butelkach jest nieekologiczne dla środowiska, nasza planeta wręcz tonie w plastiku! A coraz częściej mówi się o przenikaniu do wody mikroplastiku, który negatywnie oddziałuje na nasze zdrowie. Niestety pomimo zaleceń kranówka wielu osobom smakuje gorzej niż woda butelkowana, dlatego trudno im się przekonać do zmiany. Szczególnie gdy uwielbia się wodę gazowaną. 

Zobacz też: Zapomnij o maszynce do golenia. Ten sposób na idealnie gładką skórę to HIT! Bez bolesnych podrażnień

Kranówka odkryta na nowo. Soda Stream to sposób na wodę gazowana 

Odpowiedzią na ten problem może być urządzenie Soda Stream, dzięki któremu samodzielnie przygotowujemy wodę gazowaną z kranówki. To proste i ekologiczne rozwiązanie, które może przyczynić się do wprowadzenia zdrowego nawyki picia wody na co dzień. Jak zapewnia producent:

Jedna wielorazowa cbutelka Fuse wykorzystywana w saturatorach do gazowania wody w domu SodaStream pozwala zastąpić tysiące jednorazowych, a 1 pełny nabój umożliwia przygotowanie aż 60 litrów napoju. Normalnie taka objętość mieściłaby się w około 40 butelkach 1,5-litrowych ze sklepu. Kiedy gaz się skończy, nabój można wymienić w wybranym punkcie obsługi i dalej dbać o środowisko. To nie tylko ekologiczne, ale też ekonomiczne.

Użytkowanie Soda Stream jest banalnie proste, a przy okazji możemy dostać w komplecie przenośne wielorazowe butelki, które możemy nosić ze sobą. Możemy też stopniować ilość bąbelków, od wody lekko gazowanej, po bardzo.

Soda StreamSoda Stream fot. Soda stream

Co istotne, Soda Stream to nie tylko woda. Za pomocą saturatora ponadto przygotujemy napoje typu Pepsi, Mirinda, 7up, Lipton Ice tea. Wszystko dzięki dostępnym syropom, które można dodać do przygotowania ulubionego napoju. Warto dodać, że do dyspozycji są także wersje bez cukru. Cena Soda Stream oscyluje wokół 269 zł. 

Zobacz też: W Zarze najpiękniejsze perfumy na jesień. Unikalne zapachy w atrakcyjnej cenie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.